Reklama

Poznaj TOP 5 uczelni w Polsce według rankingu Perspektyw

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Poznaj TOP 5 uczelni w Polsce według rankingu Perspektyw - Zdjęcie główne

TOP 5 uczelni w Polsce

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z kraju Wielkimi krokami zbliża się czas rekrutacji na uczelniach. Choć to dopiero początek, zapewne wielu w szczególności maturzystów rozmyśla już nad wyborem szkoły wyższej. Sprawdźcie, jak wygląda zeszłoroczny ranking uczelni w Polsce, my przedstawiamy Wam pierwszą piątkę.

Całkiem niedawno mieliśmy okazję poznać wyniki już 23. rankingu przygotowanego przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy". Sprawdźcie wynik TOP 5 najlepszych uczelni w Polsce tej edycji rankingu za 2022 rok.

TOP 5 Uczelni Akademickich w Polsce

Szczyt listy rankingowej zapewne dla wielu nie będzie zaskoczeniem, a przynajmniej nie tak wielkim. Godne uwagi jednak są też naszym zdaniem jeszcze trzy kolejne miejsca. Sprawdziliśmy też, czym dokładnie zasłużyły sobie te uczelnie na miano najlepszych w Polsce.

Uniwersytet Warszawski najlepszą uczelnią w Polsce

Uniwersytet Warszawski przede wszystkim cechuje najwyższy poziom jakości kształcenia w Polsce - w rankingu uczelnia plasuje się na pierwszym miejscu.

Jednicześnie UW znajduje się w pierwszej trójce uczelni o najwyższym potencjalne naukowym i wysokim presitiżu.

Uniwersytet Jagielloński na drugim miejscu

Uniwersytet Jagielloński nie oddaje nadal miana najbardziej prestiżowej uczelni w Polsce, o czym mówi także ranking Perspektyw.

Jednocześnie UJ posiada największy potencjał naukowy w Polsce, a jeśli chodzi o warunki ksztłacenia w rankingu znjaduje się zaraz za UW.

Politechnika Warszwska zamyka podium

\Według rankingu Politechnikwa Warszawska zajmuje trzecie miejsce, jeśli chodzi o prestiż.

Jednocześnie jest to jedyna uczelnia spośród tej piątki, która znalazła się w pierwszej trójce uczelni w Polsce, które cieszą się najlepszymi wynikami absolwentów na rynku pracy.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie ex aequo na czwartym miejscu

Poznański Uniwersytet m. Adama Mickiewicza przeduje, jeśli chodzi o warunki kształcenia i potencjał naukowy - w obu kategoriach uczelnia zajmuje trzecie miejsce.

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza natomiast może się pochwalić wysokim prezstiżem - 5 miejsce w rankingu. Jednocześnie zamyka pierwszą dziesiątkę w kategorii "Absolwent na rynku pracy".

Politechnika Gdańska zamyka stawkę

Politechnika Gdańska zajmuje pierwsze miejsce w kategorii "Wynalazczość". Jeśli chodzi o prestiżowość PG znalazła się w pierwszej dziesiątce. Podobnie w kategorii "Potencjał naukowy".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy