Polscy siatkarze zagrają już w lipcu

  • 28.05.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Polscy siatkarze zagrają już w lipcu
W ostatnim tygodniu lipca do gry mają wrócić polscy siatkarze. Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęły decyzję, która ucieszy wszystkich kibiców - związek zdecydował się na organizację letniej ligi, dzięki której fani piłki siatkowej będą mogli nadrobić stracony czas. Co ciekawe, letnia liga będzie rozgrywana na boiskach do siatkówki plażowej, jednak będą w niej obowiązywały liczne zasady z klasycznej siatkówki halowej.

Letnia liga siatkówki gratką dla kibiców

Chęć udziału w letniej lidze piłki siatkowej wyraziło obecnie szesnaście drużyn męskich i osiem drużyn kobiecych. Rozgrywki będą odbywać się w atrakcyjnych lokalizacjach na boiskach do piłki siatkowej plażowej. Mecze zostaną zorganizowane w ciągu trzech kolejnych weekendów. Na boisku pojawi się czterech kluczowych zawodników z każdej drużyny.

Czteroosobowe składy mają zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem wśród siatkarzy. Każdy z reprezentantów będzie mógł atakować. Pozostałe przepisy będą takie same jak w siatkówce halowej, a mecze będą sędziowane przez sędziów na co dzień pracujących na halach. Obecnie wciąż nie wiadomo, co z kibicami na meczach, jednak w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym niemożliwe jest zaproszenie fanów na trybuny. Być może dalsze luzowanie obostrzeń związanych z koronawirusem pozwoli na rozegranie letniej ligi z udziałem kibiców, lecz dziś sprzedaż biletów na mecze jest niemożliwa.

Zgodnie z zapowiedziami Polskiego Związku Piłki Siatkowej udział w zawodach wezmą praktycznie wszystkie drużyny PlusLigi oraz najlepsze ekipy Ligi Siatkówki Kobiet. Zawodnicy będą rozgrywać dwa sety do 25 punktów. Jeżeli po dwóch setach będzie remis 1:1, siatkarze rozegrają tie-break do 15. Na tych samych boiskach spotkają się zarówno drużyny męskie, jak i żeńskie. Mecze będą natomiast organizowane od piątku do niedzieli lub w sobotę i niedzielę. Takie rozwiazanie pozwoli na rozegranie możliwie największej liczby meczów i zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego. 

Polscy kibice czekali na dobre wieści

Informacja o rozgrywkach letniej ligi piłki siatkowej została ogłoszona 19 maja. Wcześniej pojawiały się wzmianki o przygotowaniach do rozgrywek w takiej formie, jednak dopiero teraz zostały oficjalnie potwierdzone. Polscy kibice śledzili kolejne komunikaty PZPS z zapartym tchem, gdyż po wznowieniu rozgrywek piłki nożnej i „odmrożeniu” innych dyscyplin, powrót siatkarzy na boiska wydawał się być jedynie kwestią czasu. 

Co o wznowieniu rozgrywek myślą sami siatkarze? Większość z nich jest przekonana, że rozegranie meczów w ramach letniej ligi jest dobrym pomysłem. Zawodnicy są zmotywowani do treningów, a udział w zawodach daje im szansę sprawdzenia swojej obecnej formy i wypracowania lepszej kondycji po przerwie w ćwiczeniach spowodowanej pandemią koronawirusa. Podobne zdanie mają polskie siatkarki, które już w czerwcu wyjeżdżają na zgrupowanie kadry narodowej pod wodzą Jacka Nawrockiego. 

Gdzie zobaczyć mecze letniej ligi siatkówki?

Wciąż nie wiadomo, gdzie kibice będą mogli śledzić mecze letniej ligi siatkówki. Prawdopodobnie rozgrywki będą transmitowane na kanałach sportowych telewizji publicznej i Polsat Sport oraz w Internecie. Dla kibiców będą przygotowane dodatkowe atrakcje w postaci możliwości typowania wyników meczów w zakładach bukmacherskich. Na tę okazję można wykorzystać na przykład kod bonusowy forbet www.rynekbukmacherski.pl.

Letnia liga siatkówki - bez względu na to, czy odbędzie się bez udziału kibiców, czy też przy częściowo zapełnionych trybunach, przyciągnie setki fanów piłki siatkowej z całego kraju. Odwołanie Ligi Narodów oraz igrzysk olimpijskich w Tokio zasmuciło kibiców polskiej kadry narodowej, która była typowana na faworyta do wygranej w obu turniejach. Możliwość zobaczenia czołowych polskich zawodników na boiskach do piłki siatkowej przynajmniej częściowo rekompensuje stratę, którą ponieśli kibice, dlatego letnia liga z pewnością będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: