5 rzeczy, których oczekujemy od pracodawcy

  • 22.05.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
5 rzeczy, których oczekujemy od pracodawcy
Rynek pracownika ma się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Ciężko pozyskać nie tylko wybitnego specjalistę, ale też robotników do wykonywania zajęć podstawowych. Pracownicy coraz częściej dyktują warunki. Jakie są ich oczekiwania?

Wynagrodzenie i dodatkowe benefity

Pierwszy punkt nie wymaga wyjaśnień, dobra praca to dobra płaca. Coraz częściej jednak, gdy przeglądamy oferty pracy, zwracamy uwagę na dodatkowe profity. Standardem staje się nie tylko opieka zdrowotna, ale i dodatkowe ubezpieczenie na życie czy fundusz emerytalny. Coraz powszechniejsze są karty na siłownię czy bilety dające dostęp do rozrywek kulturalnych. Popularnością cieszą się dofinansowania lub pełne finansowanie posiłków czy świeżych owoców i napoi.

Stabilność zatrudnienia

Dobra reputacja firmy, sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstwa to atuty często wymieniane na portalach, takich jak Pracuj.pl, w których już na etapie rekrutacji rekomenduje się firmę. Chodzi o to, aby tymi zaletami przyciągnąć jak najliczniejsze grupy specjalistów. W walce o dobrego fachowca wizerunek firmy to jeden z podstawowych atutów.

Możliwość rozwoju zawodowego

Większość z nas ma pełną świadomość, że wysokie kwalifikacje to łatwiejszy dostęp do korzystnych ofert pracy. Cenione są więc firmy zapewniające stały dostęp do atrakcyjnych szkoleń czy te, które gwarantują możliwości dokształcania.

Atmosfera w pracy

Zadowolony, uśmiechnięty pracownik to nie fragment reklamy, ale coraz częściej rzeczywistość. Tworzenie atmosfery pracy, przyjaznego i zintegrowanego środowiska to jeden z obowiązków pracodawcy. W budowaniu dobrych relacji pomagają wspólne wyjazdy czy okolicznościowe spotkania świąteczne.

Równowaga między pracą a życiem prywatnym

Ceniąc poprawne stosunki w pracy, pracownicy podkreślają, że powinna być ona rozdzielona od życia prywatnego. Czas pracy, terminy urlopów powinny być skorelowane z potrzebami rodzinnymi.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: