Jak wykonać grawer na małym przedmiocie?

  • 22.04.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wykonać grawer na małym przedmiocie?
Delikatne zdobienia, minimalistyczne wzornictwo, ledwie widoczne napisy i dedykacje na tarczach zegarka, wyrzeźbione logotypy na gadżetach firmowych. Co łączy te wszystkie rzeczy? Z pozoru zupełnie nic – w praktyce przede wszystkim sposób, w jaki zostały wykonane. Do ich stworzenia bowiem najczęściej wykorzystuje się plotery laserowe CO2.

Uniwersalność urządzenia

I nie ma w tym nic dziwnego, bo plotery są urządzeniami bardzo zaawansowanymi technicznie, a przez to wyjątkowo uniwersalnymi. Pozwalają na wykonywanie projektów przeznaczonych do różnych branż, począwszy od reklamowej czy upominkowej, przez jubilerską a skończywszy nawet na... przemyśle ciężkim. Plotery laserowego CO2 dzięki swojej uniwersalności umożliwiają tworzenie grawerunków o zróżnicowanej głębokości, szerokości i długości, z detalami sięgającymi do kilku milimetrów. Możliwe jest ich wykonywanie na dowolnych powierzchniach, w tym drewnie, metalu, kamieniu, tekstyliach czy szkle i papierze.
 

Szybsza produkcja

Grawerowanie drobnych elementów na małych przedmiotach, na przykład biżuterii, brelokach, długopisach itp. wymaga ogromnej precyzji. Wykonując je za pomocą ręcznych maszyn bardzo łatwo o błąd, którego nie da się już naprawić. Dlatego wiele firm świadczących usługę grawerowania – w tym na małych, niewielkich powierzchniach – wykonuje je za pomocą ploterów laserowych CO2 np. od https://www.kartier.pl/oferta/plotery-laserowe-co2 To daje gwarancję, że opracowany projekt zostanie bezbłędnie przeniesiony na końcowy produkt i nie trzeba będzie wprowadzać żadnych poprawek. A co najistotniejsze, cała produkcja będzie w pełni zautomatyzowana. To oznacza, że będzie wykonywana o wiele szybciej i sprawniej niż przy ręcznej obsłudze maszyn.

Dowolność tworzenia projektu

Dla klientów zlecających usługę grawerowania za pomocą plotera laserowego CO2 ma znaczenie to, że urządzenie jest w stanie wykonać każdy projekt. Nie ma tu znaczenia jego zaawansowana forma, mnogość różnych elementów, dowolność w głębokości cięcia czy nawet materiał, na jakim będzie wykonywany. Ploter laserowy CO2 nie ma pod tym względem absolutnie żadnych ograniczeń.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: