Przeglądy samochodów - jak przejść je bez problemu?

  • 26.03.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Przeglądy samochodów - jak przejść je bez problemu?
Wprowadzone nie tak dawno bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące kontroli pojazdów i dopuszczania ich do ruchu sprawiły, że więcej kierowców zaczyna dbać o stan swoich aut. Zmniejszyła się też liczba tak zwanych fałszywych świadectw przeglądowych, które wystawiane były nawet bez oglądania pojazdu. Obecnie grożą za to olbrzymie kary, więc kontrolerzy zwyczajnie już nie ryzykują.

Dobry stan techniczny

Przegląd rejestracyjny to obowiązek skontrolowania pojazdu przez certyfikowanego mechanika, który odbywa się co roku. Przegląd jest niezbędny, aby pojazd mógł wyjechać na ulicę i był dopuszczony do ruchu w Polsce. Nie ma obowiązku jego wykonywania, jeśli auto nie jeździ (w przeciwieństwie do wykupowania OC), co jest ogromnym odciążeniem dla osób niekorzystających ze swoich aut. Ci, którzy jeżdżą nimi regularnie, muszą za to pamiętać, aby utrzymywać je we właściwym stanie technicznym. Zwłaszcza dotyczącym kwestii bezpieczeństwa, hamulców, układu kierowniczego oraz ABS.

Regularne naprawy

Dobrym wyjściem jest regularne naprawianie pojawiających się usterek. Ma to znaczenie nie tylko dla portfela (rozkładające się w czasie koszty), ale i dla samego pojazdu. Nieusuwane usterki i awarie mogą powodować kolejne, a co za tym idzie, znacznie pogorszyć stan techniczny auta. Bieżące usuwanie powstałych usterek, nawet jeśli to przepalona żarówka wewnętrzna albo obluzowane podwozie, pozwoli ograniczyć ryzyko wystąpienia następnych problemów z autem. A te wcale nie muszą już być takie tanie w naprawie

Nie ukrywaj prawdy

Podczas kontroli pojazdu przy przeglądzie rejestracyjnym, o którym więcej tutaj https://hanesco.pl/przeglad-rejestracyjny-samochodu/ lepiej nie oszukiwać mechanika co do stanu swojego auta. Jeśli coś nie gra i nawet nie widać tego na pierwszy rzut oka, lepiej się przyznać. Możliwe, że jeśli awaria jest niewielka, mechanik naprawi ją od ręki, aby nie sprawiała więcej problemów. Warto też wspomnieć o usterkach, które pojawiły się, ale zostały już usunięte od ostatniego przeglądu. To pomoże kontrolerowi sprawdzić, czy na pewno wszystko jest w porządku i pojazd nie stanowi już żadnego zagrożenia.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: