Tematyczne wesele? Tylko w odpowiednio przygotowanej sali

  • 25.11.2019, 19:00
  • Grupa Tipmedia
Tematyczne wesele? Tylko w odpowiednio przygotowanej sali
Powoli, ale systematycznie wzrasta w Polsce liczba wesel organizowanych w sposób tematyczny, a więc z ustalonym motywem przewodnim. Popularnością cieszą się lata dziewięćdziesiąte oraz czasy PRLu, ale niekiedy można spotkać też imprezy weselne w stylach o wiele odleglejszej historii. Takie wesele jest droższe od tradycyjnego, utrzymanego w klasycznym klimacie i nie w każdej sali można je zorganizować.

Duże czy małe przyjęcie?

Osoby, które wolą jednak postawić na klasykę, wcale nie mają łatwiej w kwestii przygotowania swojej weselnej imprezy. Chociaż gotowaniem i obsługą zajmie się personel sali weselnej, to na państwu młodych spoczywa obowiązek dogadania wszystkich szczegółów przyjęcia. Punkt pierwszy to wybór samej liczby zaproszonych gości i możliwość ich pomieszczenia w wybranej przez siebie sali. Niektóre z nich jak http://www.zajazdgoscinny.pl/wesela ustalają odgórną granicę liczby gości, którą są w stanie obsłużyć. Ściskanie ich na siłę, zapewnianie niewielkiej przestrzeni przy stole i jeszcze mniejszej na parkiecie do tańczenia nie wpływa nigdy pozytywnie na komfort zabawy.

 

Klasyka czy nowoczesność?

Trend w organizacji wesela w określonym stylu i tematyce to miła odmiana od klasycznych imprez. Objawia się głównie specjalnym wystrojem wnętrza, kolorystyką i dekoracjami, rzadziej samym strojem pary młodej. Absolutnie nie chodzi o narzucanie gościom awangardowego dress code'u - nadal obowiązują klasyczne stroje wyjściowe. Za to odmienne ubrania dopasowane do tematyki wesela może mieć obsługa sali - należy to jednak omówić podczas podpisywania umowy.

 

A co z jedzeniem?

Ważną kwestią podczas tematycznych wesel jest serwowane jedzenie. Chociaż impreza w stylu PRL aż prosi się o paluszki, kompot i krakersy, takie "dania" na stole raczej nie będą mile widziane. Wesela w danym stylu tematycznym nie narzucają więc żadnego szczególnego jadłospisu. Wciąż podawane są normalne i tradycyjne posiłki ustalone przez młodą parę i wybrane z menu oferowanego w danym domu weselnym. Potrawy typowe dla danej epoki mogą być najwyżej ciekawym uzupełnieniem i jedzeniowym akcentem na stole.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: