Rożek niemowlęcy - usztywniany kontra miękki

  • 16.04.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Rożek niemowlęcy - usztywniany kontra miękki
Kompletujesz wyprawkę dla dziecka? Wobec tego, na Twojej liście, obok zapasu pieluszek, śpioszków oraz grzechotek, z pewnością znajduje się także becik lub rożek dla noworodka. Jeśli masz już za sobą wstępny przegląd asortymentu sklepów z akcesoriami dziecięcymi, wiesz już na pewno, że wybór odpowiedniego modelu wcale nie będzie taki prosty. Pośród wielu dostępnych produktów, znaleźć możesz między innymi rozróżnienie na rożki niemowlęce miękkie oraz usztywniane. Która opcja zapewni dziecku i rodzicom większy komfort? Zobacz porównanie.

​Rożek niemowlęcy miękki

Miękki model becika, w przeciwieństwie do usztywnianego rożka niemowlęcego, dużo ciaśniej otula malucha. Dzięki temu można wyczuć maleńkie ciałko podczas przytulania niemowlaka. Efekt otulenia kojąco wpływa na dziecko i sprawia, że maleństwo szybciej uspokaja się w objęciach. Niestety to uczucie spokoju nie do końca przekłada się na to, co czuje osoba trzymająca malucha. Brak usztywnienia sprawia, że dużo trudniej jest nabrać pewności podczas brania dziecka na ręce i przenoszenia go. Miękkie rożki są więc polecane raczej dla osób, które nie mają obaw, podczas obchodzenia się z maluchem, a dodatkowe zabezpieczenie nie jest im potrzebne. W zamian wolą, aby maleństwo było dokładnie otulone przyjemnym w dotyku materiałem.

​Rożek niemowlęcy usztywniany

Usztywniany rożek niemowlęcy doskonale sprawdzi się dla świeżo upieczonych rodziców. Jeśli więc spodziewasz się swojego pierwszego dziecka, będzie to znacznie lepsze rozwiązanie. Często członkowie rodziny mają opory, przed braniem na ręce becika, w obawie o owinięte nim maleństwo. Usztywnienie sprawia, że można pewnie złapać rożek i bezpiecznie kołysać, karmić czy przenosić niemowlaka. Warto przyjrzeć się modelom rożków usztywnianych, dostępnych tutaj https://store.miminu.pl/pl/636-rozki-i-beciki. Są one wyposażone w naturalną matę kokosową i uszyte z bezpiecznych tkanin, posiadających odpowiednie certyfikaty i atesty. Jeśli wybierzesz taki produkt, Ty i Twoja rodzina będziecie mieć komfort psychiczny podczas przytulania malucha.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: