Czwartek, 23.05.2019

Mielecka budowlanka najlepsza w Polsce!

  • 5.03.2019, 18:23
  • Edyta Gąsior
Mielecka budowlanka najlepsza w Polsce!
Możemy być dumni. Mielecka placówka oświatowa otrzymała tytuł Najlepszej Szkoły Budowlanej w Polsce. Uczniowie, którzy brali udział w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów, otrzymali w sumie najwyższą ilość punktów, zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej.

Przypomnijmy.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to najstarszy (pierwsza edycja odbyła się...w 1971 roku!)  i najbardziej prestiżowy konkurs dla zasadniczych szkół budowlanych.  Od czterech lat centralny etap konkursu odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich „Budma”. Nie inaczej było w tym roku – finałowe starcie uczestników także odbyło się w Poznaniu, w dniach 14-15 lutego. 


W pierwszym dniu turnieju uczniowie mieleckiej budowlanki musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a w drugim dniu zawodów zmagali się z praktyczną częścią konkursu.

W ogólnej klasyfikacji w zawodzie malarz – tapeciarz Mateusz Sambor zdobył trzecie miejsce. Czwarte i piąte miejsce w zawodzie monter instalacji sanitarnych zajęli z kolei: Dawid Chwałek i Marek Grzech.
 

Ogromnego sukcesu uczniów i nauczycieli pogratulowali dziś starostowie: Stanisław Lonczak i Andrzej Bryła. 

Opiekunką Mateusza Sambora była nauczycielka przedmiotów zawodowych Elżbieta Błak, natomiast Mateusza Chwałka i Marka Grzecha do zmagań turniejowych przygotowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Renata Ogórek. 

 

Gratulacje!

Edyta Gąsior
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------