Czwartek, 23.05.2019

Mielczanie pokazali klasę!

  • 2.03.2019, 14:09 (aktualizacja 02.03.2019 15:00)
  • red.
Mielczanie pokazali klasę!
Bartosz Kaźmierski i Wojciech Koszelski pokazali klasę podczas Międzynarodowych Zawodów i Mistrzostw Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych, które odbyły się w Warszawie. Modelarze z Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” wrócili ze stolicy z czterema nagrodami!

Bartosz Kaźmierski po rocznej przerwie odzyskał tytuł Mistrza Polski Seniorów w kategorii wyścigowej F5K Pylon Racing, zaś w swojej koronnej kategorii Akrobacji do muzyki F3P AFM Aeromusical zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski Seniorów. Z kolei Wojciech Koszelski został Wicemistrzem Polski w kategorii wyścigowej F5K Pylon Racing (startował ramię w ramię z seniorami, mimo, że jest jeszcze juniorem), zaś w konkurencji Aeromusicalu zdobył brązowy medal.


Szczególnie trudna była rywalizacja w kategorii wyścigowej. Modelarze musieli tak pilotować zdalnie sterowane modele, by te wyprzedziły przeciwników i przekroczyły linię mety. Większość modelarzy nie ukończyła wyścigu, zaś Wojciech Koszelski zdobył medal dzięki temu, że pilotowany przez niego samolot (poważnie uszkodzony przez innych zawodników) przekroczył linię mety sunąc po ziemi. Co roku w wyścigu pojawiają się co raz szybsze modele, osiągające prędkości ok. 50 km/h, co w przypadku zamkniętej przestrzeni wymaga ogromnych umiejętności pilotażowych. W konkurencji tej niekiedy dochodzi do wzajemnych zderzeń, jednak nie są one wykluczone przez regulamin.


Oprócz Bartka i Wojtka do Warszawy pojechali również instruktorzy modelarstwa z AUT „Leonardo” -  Wojciech Wojdyło i Artur Gorczyca, którzy wzięli udział w szkoleniu trenerskim.


Grzegorz Goryczka, który jest trenerem mieleckich modelarzy, bardzo chwali współpracę z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli - instytucją, przy której działa „Leonardo”- Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli jest doskonałym przykładem, jak wokół instytucji można zbudować pozytywną atmosferę dla kształcenia dzieci i młodzieży – mówi Goryczka.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------