Wtorek, 23.04.2019

Mieszkaniec Podkarpacia więziony w Emiratach Arabskich

  • 10.02.2019, 19:00 (aktualizacja 10.02.2019 20:46)
  • red.
Mieszkaniec Podkarpacia więziony w Emiratach Arabskich
Bez łóżka, bez materaca, bez prysznica, w całkowitej izolacji od świata. Artur Ligęska, biznesmen pochodzący z Ropczyc, jest przetrzymywany w więzieniu w Emiratach Arabskich. Kilka dni temu usłyszał wyrok tamtejszego Sądu: dożywocie. Według skazanego wyrok jest bezpodstawny.

 

W Polsce zawaliło mi się życie - mówił w apelu o pomoc Artur Ligęska.

Brutalne odebranie firmy. Próby niszczenia dorobku. Rozpad związku. Wszystko to przyczyniło się do decyzji o wyjeździe. W październiku 2017 roku mieszkaniec Podkarpacia wyleciał do Dubaju. Ale kiedy końcem kwietnia 2018 chciał wrócić do kraju, nie wypuszczono Go. Tego samego wieczoru został aresztowany. Zarzut? Związek z narkotykami.

Mimo tego, że mężczyzna dobrowolnie poddał się testom, które NIE wykazały obecności narkotyków, został uwięziony. 

Od pierwszego dnia aresztu notorycznie odmawiane są ważne dla mojego zdrowia leki, rozprawy w sądzie nie odbywają się pomimo planowanych terminów. Za moim aresztowaniem najprawdopodobniej stoi ważna osoba trzecia, której zależy bym z Emiratów nie wyjechał. W moją sprawę zaangażowany jest już MSZ i Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Emiratach.

Najpierw było to "zwykłe" więzienie. Później izolatka. Ligęska był trzykrotnie zmuszany do podpisywania dokumentów w języku arabskim, którego nie zna. Kilka dni temu zapadł ostateczny wyrok dla Polaka. DOŻYWOCIE.

Obecnie trwa zbiórka na pomoc prawną dla mężczyzny https://zrzutka.pl/zhawat. Rodzina i znajomi skazanego nie tracą wiary w to, że wspólnymi siłami uda się uwolnić Artura.

 

 

 

 

 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------