Sobota, 17.08.2019

Mieszkaniec Podkarpacia więziony w Emiratach Arabskich

  • 10.02.2019, 19:00 (aktualizacja 10.02.2019, 20:46)
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Mieszkaniec Podkarpacia więziony w Emiratach Arabskich
Bez łóżka, bez materaca, bez prysznica, w całkowitej izolacji od świata. Artur Ligęska, biznesmen pochodzący z Ropczyc, jest przetrzymywany w więzieniu w Emiratach Arabskich. Kilka dni temu usłyszał wyrok tamtejszego Sądu: dożywocie. Według skazanego wyrok jest bezpodstawny.

 

W Polsce zawaliło mi się życie - mówił w apelu o pomoc Artur Ligęska.

Brutalne odebranie firmy. Próby niszczenia dorobku. Rozpad związku. Wszystko to przyczyniło się do decyzji o wyjeździe. W październiku 2017 roku mieszkaniec Podkarpacia wyleciał do Dubaju. Ale kiedy końcem kwietnia 2018 chciał wrócić do kraju, nie wypuszczono Go. Tego samego wieczoru został aresztowany. Zarzut? Związek z narkotykami.

Mimo tego, że mężczyzna dobrowolnie poddał się testom, które NIE wykazały obecności narkotyków, został uwięziony. 

Od pierwszego dnia aresztu notorycznie odmawiane są ważne dla mojego zdrowia leki, rozprawy w sądzie nie odbywają się pomimo planowanych terminów. Za moim aresztowaniem najprawdopodobniej stoi ważna osoba trzecia, której zależy bym z Emiratów nie wyjechał. W moją sprawę zaangażowany jest już MSZ i Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Emiratach.

Najpierw było to "zwykłe" więzienie. Później izolatka. Ligęska był trzykrotnie zmuszany do podpisywania dokumentów w języku arabskim, którego nie zna. Kilka dni temu zapadł ostateczny wyrok dla Polaka. DOŻYWOCIE.

Obecnie trwa zbiórka na pomoc prawną dla mężczyzny https://zrzutka.pl/zhawat. Rodzina i znajomi skazanego nie tracą wiary w to, że wspólnymi siłami uda się uwolnić Artura.

 

 

 

 

 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe