Sobota, 17.08.2019

Czy warto uczyć się w Mielcu? - ranking podkarpackich liceów

  • 07.02.2019, 13:44 (aktualizacja 07.02.2019, 17:14)
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Czy warto uczyć się w Mielcu? - ranking podkarpackich liceów
Dobra szkoła, to taka, która daje perspektywy na przyszłość. To miejsce, do którego zarówno nauczyciele jak i uczniowie przychodzą z przyjemnością. Mielec pod tym względem nie jest najlepszy na Podkarpaciu, ale zajmuje wysoką pozycję.

Ranking Perspektyw został przeprowadzony na terenie całej Polski. Jego główna idea to pomoc uczniom w wyborze szkoły, która zagwarantuje wysoki poziom wiedzy i jak najlepszą jakość kształcenia. Zasady "konkursu" ustalili dyrektorzy OKE wraz z przewodniczącymi komitetów olimpiad. 

Najlepsze na Podkarpaciu okazało się Liceum z Rzeszowa - LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezenterek.

I Społeczne LO im Hetmana Jana Tarnowskiego z Tarnobrzega szczycić może się drugim miejscem, a I LO im Mikołaja Kopernika z Krosna trzecim. 

 

A jak w rankingu wypadł Mielec?

Dwa licea z Mielca znalazły się w pierwszej 50 najlepszych szkół tego typu na Podkarpaciu. Oczywiście są to I i II LO.

Siódme miejsce przypadło II Liceum Ogólnokształcącemu im. Mikołaja Kopernika, a I LO im. Stanisława Konarskiego w Mielcu znajduje się na 33 pozycji. 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe