Wtorek, 23.04.2019

Czy warto uczyć się w Mielcu? - ranking podkarpackich liceów

  • 7.02.2019, 13:44 (aktualizacja 07.02.2019 17:14)
  • red.
Czy warto uczyć się w Mielcu? - ranking podkarpackich liceów
Dobra szkoła, to taka, która daje perspektywy na przyszłość. To miejsce, do którego zarówno nauczyciele jak i uczniowie przychodzą z przyjemnością. Mielec pod tym względem nie jest najlepszy na Podkarpaciu, ale zajmuje wysoką pozycję.

Ranking Perspektyw został przeprowadzony na terenie całej Polski. Jego główna idea to pomoc uczniom w wyborze szkoły, która zagwarantuje wysoki poziom wiedzy i jak najlepszą jakość kształcenia. Zasady "konkursu" ustalili dyrektorzy OKE wraz z przewodniczącymi komitetów olimpiad. 

Najlepsze na Podkarpaciu okazało się Liceum z Rzeszowa - LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezenterek.

I Społeczne LO im Hetmana Jana Tarnowskiego z Tarnobrzega szczycić może się drugim miejscem, a I LO im Mikołaja Kopernika z Krosna trzecim. 

 

A jak w rankingu wypadł Mielec?

Dwa licea z Mielca znalazły się w pierwszej 50 najlepszych szkół tego typu na Podkarpaciu. Oczywiście są to I i II LO.

Siódme miejsce przypadło II Liceum Ogólnokształcącemu im. Mikołaja Kopernika, a I LO im. Stanisława Konarskiego w Mielcu znajduje się na 33 pozycji. 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------