“Nutella - orzechowy krem pod białą pierzynką”

  • 06.02.2019, 16:30
  • red.

Podziel się:

Oceń:

“Nutella - orzechowy krem pod białą pierzynką”
Kilka dni temu został opublikowany materiał dotyczący oleju palmowego. Dzisiejszą “gwiazdą” jest Nutella, w związku z obchodzonym Dniem tego właśnie kremu czekoladowego. Skąd wspomnienie oleju ? Bo oczywiście znajdziemy go w przepysznej Nutelli...

 

Czy to dobrze?

Warto zaczerpnąć wiedzy z poprzedniego artykułu, by odpowiedzieć sobie na to pytanie. Zawartość oleju roślinnego w Nutelli wynosi aż 32 % ! Poza tłuszczami trans znajdziemy także ok. 60 % cukru, co oznacza, że wizualnie zajmuje on ponad połowę słoika. Jeśli zajrzeć w archiwum pamiętnej reklamy Nutelli z 1998 roku wyśpiewane zostają słowa “siłę, zdrowie ci da, Nutella, dla ciebie jest. Mleko, orzechy ma - nutella (...)” i c.d. zachęt dotyczący zapachu i siły jaką zyskujemy po posmarowaniu nią pieczywa.

Ach… gdyby tylko te orzechy, kakao i mleko stanowiło odwrotność cukru i złych tłuszczy utwardzanych . A jak doczytamy etykietę i podzielimy procentowo pozostałe składniki to zrozumiemy, skąd tyle energii i pobudzenia! Poniżej przedstawiam ilustrację ukazującą prawdziwe oblicze zawartości słodkiego słoiczka:

 

 

dietetyk Ilona Chmura

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe