Czwartek, 25.04.2019

Nikt nie przypuszczał, że tak będzie wyglądało spotkanie - relacja z meczu

• 3.02.2019, 12:57 (aktualizacja 03.02.2019 13:10)
  • red.
02 lutego Stal Mielec zmierzyła się z Azotami Puławy. Mielczanie już niejednokrotnie pokazywali, że potrafią przeciwstawić się brązowemu medaliście Mistrzostw Polski. Niestety tym razem coś zawiodło.

Od samego początku mecz układał się pod dyktando Azotów. Na pewno przyczyniły się do tego błędy mielczan (wyjątkowo dużo potknięć), które rywal umiał  bezwzględnie wykorzystać. Świadczy o tym wynik pierwszej połowy meczu : 21:8.

W przerwie w szatni Stali musiało paść sporo ostrych słów, gdyż zespół na drugie 30. minut wyszedł nieco odmieniony. Początek drugiej odsłony należał własnie do Stali, która zdołała odrobić kilka bramek. Niestety w „Biało-Niebieskich” szeregach cały czas skutkowała skuteczność, gdyż podopieczni Tomasza Sondeja w całym meczu nie wykorzystali aż czterech rzutów karnych. Na domiar złego w bramce Azotów zameldował się Valentyn Koshovy, który swoimi interwencjami całkowicie odebrał mielczanom chęć do gry.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 35:20, a Stal o tym meczu musi jak najszybciej zapomnieć i skupić się na piątkowej potyczce z MKS-em Kalisz, którą pokaże telewizja nSport+.

KS Azoty Puławy – SPR Stal Mielec 35:20 (20:8)
Azoty: Bogdanow (6/15 – 43 proc.), Koszowy (18/31 – 54 proc.) – Adamczuk 1, Grzelak 1, Gumiński 2, Jarosiewicz 6, Kaleb, Kasprzak 4, Łyżwa 3, Matulić 2/1, Masłowski 4, Panić 2, Podsiadło 3, Prce, Seroka 6, Titow 1.