Sobota, 17.08.2019

Fundacja z Mielca ma szansę rozkręcić warszawskie firmy!

  • 16.01.2019, 14:29 (aktualizacja 16.01.2019, 16:14)
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Fundacja z Mielca ma szansę rozkręcić warszawskie firmy! Źródło: http://firma.um.warszawa.pl
Mielecka Fundacja PRZEkarpacie walczy o kontrakt na obsługę i poprowadzenie tzw. akceleratora startupów finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Miasto St. Warszawa od 5 lat finansuje programy akceleracyjne, w poprzednich latach kwotą przekraczającą pół miliona złotych, w tym roku będzie to maksymalnie 400 tysięcy. O pozyskanie zlecenia na wsparcie firm  walczy Fundacja PRZEkarpacie.

Fundacja PRZEkarpacie to instytucja otoczenia biznesu działająca głównie w regionie południowo-wschodniej Polski od 2013 roku. Pomaga w pozyskiwaniu środków na biznes oraz weryfikowaniu pomysłów biznesowych. Promuje postawy przedsiębiorcze organizując szkolenia, spotkania i konferencje, czym przyczynia się do rozwoju gospodarczego i zmniejszania bezrobocia w regionie. Uwagę skupia szczególnie na gospodarce elektronicznej (serwisy internetowe, e-handel), nowych technologiach, przemysłach kreatywnych i aktywności obywatelskiej. Jest wydawcą portalu podkarpackich przedsiębiorców Przekarpacie.pl. Prezesem Fundacji jest Krzysztof Tańcula. Warto zaznaczyć, że Pan Krzysztof był wcześniej uczestnikiem Szkoły Liderów Miasta Mielec.

Propozycja fundacji częściowo jest rozwinięciem wniosków z projektu ze Szkoły Liderów.  „PRZEdsionek – program rozwojowy dla startupów B2C” zakłada rekrutację 30 zespołów z pomysłami lub gotowymi rozwiązaniami kierowanymi do osób fizycznych. 

Nasz program wyróżniają innowacje, jak startup-standup, czyli przemaglowanie pomysłodawców przez kurs występów kabaretowych, którym chcemy poprawić ich przebojowość i pomóc pokonać tremę. Do współpracy zaprosiliśmy  znanych w branży mentorów i szkoleniowców. Ostatnio namnożyło się programów dla B2B i np. zastosowań wynalazków w przemyśle, więc postawiliśmy na ofertę wsparcia dla B2C i zapewnienia im rozgłosu - mówi Prezes Fundacji.

Wyniki konkursu  pojawią się pod adresem:

http://ngo.um.warszawa.pl/otwarte-konkursy/miejski-program-akceleracyjny

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe