Czwartek, 20.06.2019

"Przebiegnę 1000 km w 2019 roku"

  • 08.01.2019, 18:42
  • red.
Podziel się:
Oceń:
"Przebiegnę 1000 km w 2019 roku"
"Przebiec tysiąc kilometrów brzmi odważnie, przebiec tysiąc kilometrów brzmi zuchwale. Tysiąc kilometrów - to dystans jaki mniej więcej dzieli nadmorskie Świnoujście od Bieszczad - jest to najdłuższa trasa jaką można obrać w naszym kraju. Na wykonanie naszego celu - a więc przebiegnięcie co najmniej 1000 km mamy jednak cały rok. "

Sportowe wyzwanie, którego autorem jest Marcin Gnat, jest popularne w całym kraju. I nie chodzi tylko o fakt promowania zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim o to, że osiągnięcie wyznaczonego celu to próba siły woli i charakteru. Symboliczne 1000 kilometrów to pokonanie własnych słabości i zmierzenie się z wymówkami, które często są powodem rezygnacji nawet z atrakcyjnych i ambitnych przedsięwzięć. 

Dla wszystkich zainteresowanych udostępniamy listę biegowych wydarzeń, zapowiadających się w naszym mieście wojewódzkim:

 https://www.mielecity.pl/wiadomosci/736,biegowy-rozklad-jazdy

 

A dla tych, którzy jeszcze się nie przekonali, przygotowaliśmy listę argumentów:

  • Bieganie redukuje stres. - Wbrew pozorom bieganie odpręża. W naszym organizmie wzrasta poziom serotoniny - substancji poprawiającej nastrój i zapobiegającej depresji, a także uwalniane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Biegacze są pewniejsi siebie, mają wyższe poczucie własnej wartości i częściej osiągają sukcesy.
  • Bieganie poprawia jakość snu. - Ten rodzaj aktywności fizycznej ułatwia zasypianie i bywa nawet stosowany jako metoda wspomagająca leczenie bezsenności. Warto jednak pamiętać, że trening powinien odbywać się minimalnie trzy godziny przed snem, aby nasz organizm miał czas na wyciszenie.
  • Bieganie poprawia wydolność organizmu. - Uprawianie tego sportu przyczynia się do poprawy funkcjonowania całego układu oddechowego. Zwiększa się również pojemność płuc.
  • Bieganie wzmacnia mięśnie - Biegając, zmuszamy mięśnie do intensywniejszej pracy. Pracuje całe ciało : w szczególności nogi, pośladki, ramiona i brzuch. 
  • Bieganie usprawnia pracę serca - Według badań regularne bieganie zmniejsza ryzyko chorób serca. 

 

Życzymy realizacji noworocznych postanowień!

 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------