Wtorek, 19.03.2019

"Przebiegnę 1000 km w 2019 roku"

  • 8.01.2019, 18:42
  • red.
"Przebiegnę 1000 km w 2019 roku"
"Przebiec tysiąc kilometrów brzmi odważnie, przebiec tysiąc kilometrów brzmi zuchwale. Tysiąc kilometrów - to dystans jaki mniej więcej dzieli nadmorskie Świnoujście od Bieszczad - jest to najdłuższa trasa jaką można obrać w naszym kraju. Na wykonanie naszego celu - a więc przebiegnięcie co najmniej 1000 km mamy jednak cały rok. "

Sportowe wyzwanie, którego autorem jest Marcin Gnat, jest popularne w całym kraju. I nie chodzi tylko o fakt promowania zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim o to, że osiągnięcie wyznaczonego celu to próba siły woli i charakteru. Symboliczne 1000 kilometrów to pokonanie własnych słabości i zmierzenie się z wymówkami, które często są powodem rezygnacji nawet z atrakcyjnych i ambitnych przedsięwzięć. 

Dla wszystkich zainteresowanych udostępniamy listę biegowych wydarzeń, zapowiadających się w naszym mieście wojewódzkim:

 https://www.mielecity.pl/wiadomosci/736,biegowy-rozklad-jazdy

 

A dla tych, którzy jeszcze się nie przekonali, przygotowaliśmy listę argumentów:

  • Bieganie redukuje stres. - Wbrew pozorom bieganie odpręża. W naszym organizmie wzrasta poziom serotoniny - substancji poprawiającej nastrój i zapobiegającej depresji, a także uwalniane są endorfiny, czyli hormony szczęścia. Biegacze są pewniejsi siebie, mają wyższe poczucie własnej wartości i częściej osiągają sukcesy.
  • Bieganie poprawia jakość snu. - Ten rodzaj aktywności fizycznej ułatwia zasypianie i bywa nawet stosowany jako metoda wspomagająca leczenie bezsenności. Warto jednak pamiętać, że trening powinien odbywać się minimalnie trzy godziny przed snem, aby nasz organizm miał czas na wyciszenie.
  • Bieganie poprawia wydolność organizmu. - Uprawianie tego sportu przyczynia się do poprawy funkcjonowania całego układu oddechowego. Zwiększa się również pojemność płuc.
  • Bieganie wzmacnia mięśnie - Biegając, zmuszamy mięśnie do intensywniejszej pracy. Pracuje całe ciało : w szczególności nogi, pośladki, ramiona i brzuch. 
  • Bieganie usprawnia pracę serca - Według badań regularne bieganie zmniejsza ryzyko chorób serca. 

 

Życzymy realizacji noworocznych postanowień!

 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------