Piątek, 24.05.2019

Wolna Wigilia - projekt PSL

  • 6.12.2018, 17:42 (aktualizacja 06.12.2018 18:25)
  • red.
Wolna Wigilia - projekt PSL
PSL chce wprowadzenia 2 nowych dni wolnych od pracy: Wigilii Bożego Narodzenia i Wielkiego Piątku. Projekt zmian wpłynął do Sejmu. Pomysł nie jest nowy, ale odżył w listopadzie, w trakcie dyskusji nad wprowadzeniem dodatkowego wolnego 12 listopada.

W  wielu  krajach (np. w Słowacji, Finlandii, Czechach, na Węgrzech) 24 grudnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

W Wielki Piątek nie pracuje aż 15 państw członkowskich Unii Europejskiej.

Projekt, aby w Polsce wprowadzić dodatkowe dni wolne wpłynął do Sejmu 5 grudnia. Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego uzasadniają projekt nowelizacji chrześcijańską tradycją  (Wielki Piątek jest najważniejszym świętem chrześcijańskim) oraz aspektami rodzinnymi.

Projekt został skierowany do oceny Biura Legislacyjnego i Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu. Zmiany miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2019 roku. Oznacza to, że nawet jeśli projekt ma szanse wejść w życie, to Wigilia w tym roku na pewno będzie pracująca.

 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------