Piątek, 24.05.2019

Podkarpackie miasta wkrótce zmienią granice

  • 2.12.2018, 10:30 (aktualizacja 10.12.2018 21:38)
  • Edyta Gąsior
Podkarpackie miasta wkrótce zmienią granice
Już w styczniu 2019 roku cztery miasta znajdujące się w województwie podkarpackim zmienią granice. O jakich miejscach mowa?

Największe zmiany zajdą w Sędziszowie Małopolskim, który to znacznie zwiększy swoją powierzchnię( będzie 3,7 razy obszerniejszy). Zostaną do niego dołączone:Borek Wielki, Kawęczyn Sędziszowski, Wolica Ługowa oraz Wolica Piaskowa.

Kolejne miasto to Kolbuszowa, do której przyłączona zostanie część obszaru miejscowości Kolbuszowa Dolna, o powierzchni 3,53 ha.

Zmiany zajdą też w mieście wojewódzkim - W Rzeszowie. Do stolicy innowacji dołączą miejscowości : Miłocin i Matysówka.

Jedynie Pruchnik nieznacznie zmniejszy swoje granice.

Edyta Gąsior
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------