Czwartek, 23.05.2019

Fałszywe smsy wysłane do mieszkańców Podkarpacia

  • 29.11.2018, 09:12 (aktualizacja 05.12.2018 10:53)
  • Edyta Gąsior
Fałszywe smsy wysłane do mieszkańców Podkarpacia
Mieszkańcy gmin Podkarpacia otrzymali fałszywe smsy, które wzywały mężczyzn do stawienia się w Urzędach Gmin.

Smsy wzywały mężczyzn w wieku od 18 do 65 roku życia do stawienia się w Urzędzie Gminy - w związku z sytuacją kryzysową na Ukrainie. Smsy otrzymali głównie osoby mieszkające w pobliżu granicy. Autorzy wiadomości prosili o oczekiwanie na dalsze komunikaty i stosowanie się do nich.

Okazało się, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie wysyłało alertu - ktoś podszył się pod RCB.

"Uwaga! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie wysyłało Alertu RCB ws. zgłaszania się mężczyzn do urzędów gmin. Sprawą fałszywych SMS-ów zajmuje się ABW i Policja".

Sprawcy mogli wysyłać smsy z bramki internetowej, jednakże wtedy potrzebne są numery telefonów lub za pomocą urządzenia MSI Catcher, które umożliwia wysłanie automatycznej informacji od dowolnie ustawionego nadawcy. 

Sprawa jest w trakcie śledztwa. 

Edyta Gąsior
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------