Piątek, 24.05.2019

Lista niebezpiecznych ras psów

  • 27.11.2018, 16:57
  • E.G
Lista niebezpiecznych ras psów
Publikujemy wykaz ras psów niebezpiecznych.

AMERYKAŃSKI PIT BULL TERIER
Rasa przeznaczona tylko dla doświadczonych w tresurze właścicieli. Pies lubiący dominacje, o umiarkowanym stopniu posłuszeństwa. Bardzo aktywny w domu. Nie jest zalecana zabawa z małymi dziećmi. Może być agresywny w stosunku do innych psów.


PIES Z MAJORKI (PERRO DE PRESA MALLORQUIN)
Pies obrończy. Źle wychowany, może być agresywny. Podatny na szkolenia.  Silny i sprawny, odporny na warunki pogodowe, jednakże nie naddaje się  na "stróża" w zamkniętym obiekcie.Potrzebuje kontaktu z ludźmi.

BULDOG AMERYKAŃSKI
Pies o wysokim stopniu posłuszeństwa. Bardzo szybko się uczy. W domu bardzo aktywny, nie jest zalecana zabawa z małymi dziećmi.Źle wychowany, może być agresywny w stosunku do innych psów.

DOG ARGENTYŃSKI
Powstał z krzyżówek mastifa, buldoga i bull teriera. Posiada twardy i nieustępliwy charakter. Aktywny w domu. Bardzo szybko się uczy.

PIES KANARYJSKI (PERRO DE PRESA CANARIO)
Energiczny,  o dużym pędzie do walki. Bardzo inteligentny. Broniący zdecydowanie swojego terytorium. Może być agresywny w stosunku do innych psów. Szybki i silny w ataku. Rasa przeznaczona tylko dla doświadczonych w tresurze właścicieli.

TOSA INU
Należy do psów bojowych. Dosyć aktywny w domu. Wysoki stopień posłuszeństwa. Szybko się uczy, dominujący. Nie jest zalecana zabawa z małymi dziećmi.


ROTTWEILER

Dumny, niezależny, opanowany, o wrodzonym instynkcie do obrony właściciela i jego mienia. Czujny i łatwy w szkoleniu. Wymaga konsekwentnego wychowania, w przeciwnym wypadku zajmie w domu dominującą pozycję, a nawet może stać się niebezpieczny. Ze względu na popularność rasy, występuje wiele nieprawidłowych osobników. 

AKBASH DOG
 Ma silnie wykształcony instynkt stróżowania i bronienia, a w związku z tym naturalną agresywność, która nie powinna być niepotrzebnie rozbudzana. Mało aktywny w domu. Niski stopień posłuszeństwa. Szybko się uczy, dominujący. Nie jest zalecana zabawa z małymi dziećmi. 

ANATOLIAN KARABASH
Dobry stróż. Agresywny wobec obcych; inteligentny i wrażliwy. Łatwo adaptuje się w rodzinie. Cechuje go odwaga i wierność w stosunku do stada, którym się opiekuje (swojego pana i jego rodziny). Podatny na szkolenie. Nie należy uczyć go agresji. Mało aktywny w domu. Nie jest zalecana zabawa z małymi dziećmi. 

OWCZAREK KAUKASKI
Duży, silny i odważny pies, ze skłonnością do dominacji. Właściwie prowadzony może być przyjacielem. Dość nieufny i uparty. Nie jest zalecana zabawa z małymi dziećmi.

MOSKIEWSKI STRÓŻUJĄCY
Rasa powstała w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, przez skrzyżowanie bernardyna z owczarkiem kaukaskim. Wymaga silnego przywództwa. Jest to pies o żywym temperamencie, rozwiniętym popędzie ochrony terytorium, obrony  i walki. Może być niekiedy nadmiernie pobudliwy.Pies tej rasy powinien koniecznie przejść przynajmniej podstawowe szkolenie w zakresie posłuszeństwa. Nie znosi obcych osób i psów. 

 

E.G
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------