Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  • 21.11.2018, 10:30 (aktualizacja 21.11.2018, 20:35)
  • Edyta Gąsior

Podziel się:

Oceń:

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada to najmilszy dzień w roku - dzień uśmiechu, pozdrowień i pokojowego nastawienia.

Hallo World Day wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.Święto powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormackó :mężczyźni  w 1973 roku protestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Ich ideą było pokazanie, że konflikty można rozwiązywać w sposób pokojowy, a nie siłowy. 

Idea Święta jest do dziś niezmienna. To dzień, w którym powinniśmy sobie uświadomić, że człowiek nie jest z natury istotą złą -drzemią w nas niewyczerpane pokłady dobra. Warto więc okazywać bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że bycie miłym, okazywanie dobra wobec innych ma moc uszczęśliwiania - nie tylko obdarowanego, ale także tej osoby, która życzliwość okazuje. 

Edyta Gąsior

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe