Wtorek, 23.04.2019

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  • 21.11.2018, 10:30 (aktualizacja 21.11.2018 20:35)
  • Edyta Gąsior
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada to najmilszy dzień w roku - dzień uśmiechu, pozdrowień i pokojowego nastawienia.

Hallo World Day wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.Święto powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormackó :mężczyźni  w 1973 roku protestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Ich ideą było pokazanie, że konflikty można rozwiązywać w sposób pokojowy, a nie siłowy. 

Idea Święta jest do dziś niezmienna. To dzień, w którym powinniśmy sobie uświadomić, że człowiek nie jest z natury istotą złą -drzemią w nas niewyczerpane pokłady dobra. Warto więc okazywać bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że bycie miłym, okazywanie dobra wobec innych ma moc uszczęśliwiania - nie tylko obdarowanego, ale także tej osoby, która życzliwość okazuje. 

Edyta Gąsior
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------