Czwartek, 23.05.2019

Oszustwo perfekcyjne - porozmawiajmy o bezpieczeństwie

  • 17.11.2018, 09:00 (aktualizacja 18.11.2018 17:04)
  • Edyta Gąsior
Oszustwo perfekcyjne - porozmawiajmy o bezpieczeństwie
Nadmierna ufność, rutyna postępowania w danych sytuacjach, samotność, brak stałego kontaktu z bliskimi – czyli idealne warunki dla oszustów.

Wyobraźmy sobie następującą sylwetkę seniora : starsza Pani, która mieszka od lat w danej miejscowości.  Jest samotna. Z bliskimi utrzymuje głównie kontakt telefoniczny.  Widuje się z Nimi w dni świąteczne. Codziennie odwiedza ten sam sklep, zazwyczaj w godzinach porannych.  

Nietrudno domyślić się jakie zagrożenia czyhają  na seniora . Idealne warunki dla złodzieja czy  oszusta z metodą działania „na wnuczka”.

Częste są również przypadki wpuszczania obcych osób do domu np. przedstawiciela fundacji, który zbiera pieniądze na szczytny cel... Ale nie tylko – okazuje się, że seniorzy bardzo często otwierają drzwi na hasło : kurier, policja, administracja. Nawyk wpuszczania obcych osób automatycznie, bez chwili zastanowienia, bez poproszenia o stosowny dokument.

Zagrożenia jakie czyhają na osoby starsze są nagłaśniane w kampaniach informacyjnych : mediach, instrukcjach, ulotkach informacyjnych. A jednak wciąż powtarzają się te same sytuacje.

Podkarpacka policja jest zaangażowana w akcję prewencyjną, mającą na celu zapobieganie oszustwom.  Najbliższe spotkanie dla seniorów będzie miało miejsce w Borowej.

Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej, 18 listopada o godzinie 17:30. Podczas debaty poruszone zostaną podstawowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa, a  ratownik medyczny omówi tematykę pierwszej pomocy.

Edyta Gąsior
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------