Poniedziałek, 18.02.2019

12 rzeczy, na które nie warto tracić czasu

  • 5.09.2018, 08:44 (aktualizacja 05.09.2018 09:05)
  • red.
12 rzeczy, na które nie warto tracić czasu Zdjęcie dzięki uprzejmości fotographic1980 – FreeDigitalPhotos.net
Przedstawiamy jeden z tekstów mielczanki - Eli Obary, który znajduje się na jej blogu "Odważną być". Zapraszamy do lektury:)

1. Brak priorytetów.

Szkoda marnować energię i czas na sprawy nie istotne. Angażuj się w sprawy, które są dla Ciebie naprawdę ważne.

2. Czekanie na inspirację.

Dobre pomysły nie przychodzą tak od razu. Przychodzą w najmniej oczekiwanym momencie. Dobrym sposobem jest założenie notesu na inspirację, z którego z powodzeniem korzystam. Każdy pomysł zapisuj od razu. Nawet jak nie będzie wykorzystany w najbliższym czasie, to przyda się w momencie braku inspiracji i będzie jak perła znaleziona na dnie oceanu.

3. Wszystko robisz sam/sama.

Jest to tzw. syndrom „Zosi Samosi”. Jeśli robisz wszystko sam, jesteś bardziej przemęczony. Żyjesz w ciągłym pośpiechu i nie widać odpowiednich rezultatów. Ważne, aby nauczyć się przyjmować pomoc i wsparcie, jeśli takie masz oraz delegować zadania. Umiejętność delegowania niesie za sobą ogromne korzyści. Od spokoju wewnętrznego po oszczędność czasu do realizacji zamierzonych celów.

4. Martwienie się.

Szkoda czasu i zdrowia na martwienie się zwłaszcza tym, co inni powiedzą. Opinie innych nie mają znaczenia. Skup się na sobie, na swoich celach i marzeniach. Na tym, co jest dobre dla Ciebie. Przecież w życiu chodzi o to, aby kreować je po swojemu. Robić to, co chcemy, bez intencji ranienia innych. O tym jaki wpływ na Twoje życie ma martwienie się napisałam osobny artykuł. Możesz przeczytać go tutaj

5. Narzekanie.

Co Ci da narzekanie? Od narzekania Twoje życie się nie zmieni. Jeśli chcesz, aby coś się jednak w Twoim życiu zmieniło – po prostu DZIAŁAJ, a nie narzekaj!

6. Strach.

Strach, to jeden z powodów, który przeszkadza w realizacji celów. Myślenie o strachu paraliżuje i nie pozwala Ci działać. A brak działania powoduje zastój. Czas płynie, a u Ciebie nic się nie dzieje. Stoisz w miejscu. Działanie pomimo strachu powoduje, że poszerzasz granice swojej strefy komfortu. Podnosisz poprzeczkę, a strach ustaje.

7. Powtarzanie tych samych błędów.

Każdy ma prawo popełniać błędy. Tylko na błędach trzeba się uczyć i wyciągać z nich wnioski. To najlepsza nauka i oszczędność czasu.

8. Próby zadowolenia wszystkich.

Mówi się, że jeszcze taki się nie narodził, co by każdemu dogodził. Warto sobie to powiedzenie wziąć do serca. Nie warto natomiast podejmować próby zadowolenia wszystkich. W końcu ile ludzi, tyle opinii.

9. Niedokończone zadania.

Nic bardziej nie pochłania Twojej energii i zaprząta umysł jak niedokończone zadania. Podejmij odpowiedzialną decyzję: realizujesz lub rezygnujesz. Odzyskasz w ten sposób wewnętrzny spokój.

10. Porównywanie się do innych.

Każdy człowiek jest inny, ma inne doświadczenie, inne zdolności i zalety. Porównywanie się z innymi odbiera pewność siebie i poczucie własnej wartości. Powoduje zazdrość i osłabia Twoją produktywność, ponieważ skupiasz się na szukaniu zalet u innych. Skup się na swoich zaletach i zdolnościach. Jesteś tak samo wartościowym człowiekiem.

11. Perfekcjonizm.

Znasz taki scenariusz?
Dążysz do czegoś, co sobie zaplanowałeś, aby wszystko było przygotowane i zapięte na ostatni guzik. Po drodze trafiasz na przeszkody, czas się przedłuża, tracisz cały zapał i projekt zostaje przerwany.

Perfekcjonizm bywa zgubny. Lepiej działać powoli z tymi zasobami jakie masz teraz, najlepiej jak tylko potrafisz, niż dopieszczać projekt w nieskończoność. Zawsze możesz w trakcie poprawiać.

Sama się o tym przekonałam. Na początku mówiłam, że nie umiem pisać artykułów, później jak założyłam bloga, zaczęłam analizować i długo przygotowywać i dopieszczać artykuł. Zawsze mi się coś nie podobało. Zaczęłam tracić zapał i przestawało mi się to podobać. Odrzuciłam perfekcjonizm i teksty piszę znacznie szybciej, nie znaczy to, że gorzej 

12. Życie nie swoim życiem, tylko innych.

Życie nie swoim życiem unieszczęśliwia. Nie musisz słuchać godzinami o problemach innych. Masz swoje życie. Zadbaj o nie. Słuchaj głosu własnego serca. Tak, abyś mógł pod koniec życia powiedzieć, miałem fajne udane życie – jestem zadowolony. I takie jest moje motto 

Oczywiście do tej listy można dopisać pożeracze czasu, takie jak oglądanie w kółko tych samych seriali, przeglądanie poczty i portali społecznościowych oraz długie rozmowy telefoniczne o niczym. O tym między innymi pisałam w osobnym artykule jak nie marnować czasu.

Łatwo jest tracić czas, a niemożliwe jest, by go odzyskać.

 

A Ty, co byś dopisał do tej listy rzeczy, na które nie warto tracić czasu?

 

O autorce tekstu: Mam na imię Ela. Byłam smutnym dziecięcym rysunkiem, którego nikt nie zauważał. Ponad 12 lat temu zaczęłam ćwiczyć sztukę malowania życia w zgodzie ze sobą. Moje życie zaczęło nabierać barw. Powoli znikały zmartwienia, chaos w głowie, troski i problemy, aż pojawił się coraz piękniejszy obraz na nowe życie. Od 5 lat uczę inne kobiety sztuki tworzenia własnej palety barw życiowych, aby same mogły malować życie tak jak chcą, sprawiając, że stanie się arcydziełem.

Źródło: Odważną być - blog Eli Obary

red.

Zdjęcia (1)

O autorce bloga:

O autorce bloga:

Mam na imię Ela. Byłam smutnym dziecięcym rysunkiem, którego nikt nie zauważał. Ponad 12 lat temu zaczęłam ćwiczyć sztukę malowania życia w zgodzie ze sobą. Moje życie zaczęło nabierać barw. Powoli znikały zmartwienia, chaos w głowie, troski i problemy, aż pojawił się coraz piękniejszy obraz na nowe życie. Od 5 lat uczę inne kobiety sztuki tworzenia własnej palety barw życiowych, aby same mogły malować życie tak jak chcą, sprawiając, że stanie się arcydziełem.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------