Czy napisy przed przejściami dla pieszych spełnią zamierzoną rolę?

  • 18.10.2019, 08:00
  • DJ

Podziel się:

Oceń:

Czy napisy przed przejściami dla pieszych spełnią zamierzoną rolę? Fot. Urząd Miasta w Mielcu Napis akcji uświadamiającej na ul. Żeromskiego w Mielcu.
Na mieleckiej ulicy przed przejściem dla pieszych pojawił się napis „odłóż smartfon i żyj”. Powstał z inicjatywy mieleckiego prezydenta, akcja ma być rozwijana dalej.

    Pierwszy napis mielczanie zobaczyli na ul. Żeromskiego, w sąsiedztwie mieleckich szkół – Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 2. Mieleckie władze zapowiedziały już, że to dopiero początek i mają one pojawić się przy wszystkich przejściach dla pieszych znajdujących się w pobliżu placówek oświatowych.

    Inspiracją do stworzenia napisów była prawdopodobnie akcja „odłóż smartfon i żyj” zapoczątkowana w Warszawie przez władze stolicy, Tramwajów Warszawskich i Zarządu Dróg Miejskich. Tam również napisy pojawiły się przed przejściami dla pieszych w okolicach szkół

    Akcja ma na celu uświadomienie, zwłaszcza młodych ludzi o niebezpieczeństwie spowodowanym wpatrywaniem się w ekrany telefonów, a nie na drogę. Coraz więcej ludzi ulega wypadkom na ulicach przez wzgląd na czasami wręcz maniakalne korzystanie z urządzeń mobilnych na ulicach.

DJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe