Noc Bibliotek w Trześni i Chorzelowie [FOTO]

  • 09.10.2019, 09:53
  • er

Podziel się:

Oceń:

Noc Bibliotek w Trześni i Chorzelowie [FOTO] Fot. SOKiS Mielec V edycja „Nocy Bibliotek”
"Znajdźmy wspólny język" pod takim hasłem odbyła się V edycja „Nocy Bibliotek”. Do akcji po raz kolejny dołączyły Biblioteki Publiczne w Chorzelowie i Trześni.

Biblioteka Publiczna w Trześni 

    Spotkanie dla dzieci rozpoczęło się w sobotę (04.10) o godz. 16:00 emisją filmu "Ptyś i Bill",  podczas której uczestnicy częstowali się pysznymi ciasteczkami. Najmłodsi kolorowali także kolorowanki z bohaterami filmu. Wesołym rozmowom nie było końca. Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki, ekslibrisy a także baloniki, które sprawiły im wiele radości.

    Od godz. 18:30 do 21:30 odbyło się spotkanie dla dorosłych czytelników w czasie którego w miłej, kameralnej atmosferze, rozmawiano o książkach, historii oraz interesujących zagadnieniach. Jak w komentarzach podkreślali uczestnicy dzięki miłym rozmowom z całą pewnością udało się „znaleźć wspólny język". Ich stwierdzenie: "już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania", stało się motywacją do organizacji kolejnej Nocy Bibliotek

    „Nocy Bibliotek” w Trześni towarzyszyła wystawka książek – nowości czytelniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która wzbudziła duże zainteresowanie.

Biblioteka Publiczna w Chorzelowie

    Na uczestników akcji, którzy przybyli  w sobotę (04.10) do Biblioteki czekało dużo atrakcji. Wspólnie oglądnięto film towarzyszący tegorocznej edycji p.t. „Ptyś i Bill”, który powstał na podstawie serii komiksów. Jest to piękna, dynamiczna, pełna zabawnych przygód opowieść o wielkiej przyjaźni małego chłopca z psem przygarniętym ze schroniska. 

    Po obejrzeniu filmu uczestnicy kolorowali swojego ulubionego bohatera komiksu. Dla najmłodszych czekały różne gry i zabawy. Dużo śmiechu było podczas czytania „łamańców językowych” takich jak: „Chrząszcz brzmi w trzcinie” czy ”Suchą szosą szła szczypawka”. Wyśmienicie bawiono się również podczas gry w „Państwa - Miasta”. 

    Po wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na wspólną kolację. Wszystkim uczestnikom dopisywały dobre humory lecz nieubłaganie nadeszła godzina 21, która oznajmiła zakończenie spotkania. Wspólne zajęcia, gry i zabawy oraz dobrze spędzony sobotni wieczór utwierdził wszystkich w przekonaniu, że warto odwiedzać i korzystać z biblioteki. 

er

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe