Gigantyczna dynia w Zagórzu!

  • 09.10.2019, 08:52
  • er/ts

Podziel się:

Oceń:

Gigantyczna dynia w Zagórzu! Fot: Maria i Zdzisław Drwięga Niezwykły okaz jesieni w Zagórzu
Państwo Drwięgowie z Zagórza wyhodowali dynię ważącą 45 kg. Jest to dynia z rodziny olbrzymich. Nasiona były przywiezione z Kanady.

    Przed posadzeniem właściciele zadbali o odpowiednie podłoże i nawóz -  jak relacjonują Państwo Maria i Zdzisław Drwięgowie, zasilana była wyłącznie nawozem robionym własnoręcznie z pokrzywy moczonej w wodzie.

    Dynia została posadzona w maju i zerwana 7 października. Gdy osiągnęła już swój maksymalny rozmiar została zważona i okazało się, że waży, aż 45 kg i ma 173 cm obwodu. 

    Państwo Drwięgowie wyhodowali również jeszcze trzy mniejsze dynie o wadze 32 kg, 16 kg i 10 kg. 

    Pani Maria zapytana przez nas o sekret udanych zbiorów i o radę dla innych hodowców dyń odpowiedziała jednym zdaniem - "Dynia była codziennie głaskana".

er/ts

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe