Jakie były wyniki prawyborów w Wieruszowie?

  • 08.10.2019, 06:12
  • er/ms
Jakie były wyniki prawyborów w Wieruszowie? Fot. Wikipedia Czy w niedzielę wyniki pokryją się z tymi z prawyborów w Wieruszowie?

Podziel się:

Oceń:

Jest takie miasto w Polsce, które z wyborów na wybory odzwierciedla preferencje polityczne Polaków. To tam wyniki są niemal identyczne z ogólnopolskimi. Burmistrz wykorzystał ten fakt, by promować miasto w kraju. Zorganizował prawybory, które odbyły się na tydzień przed tymi właściwymi. Znamy wyniki.

- Jesteśmy papierkiem lakmusowym, który odzwierciedla preferencje polityczne Polaków

- powiedziała portalowi NaTemat Marta Siubijak, zastępca burmistrza. Chodzi o 9-tysięczne miasteczko w województwie łódzkim, Wieruszów.

- Zbadaliśmy wyniki wyborów u nas i widać, że odzwierciedlają one procentowo wyniki ogólnopolskie. A procent różnicy mieści się w granicach błędu. Patrzyliśmy na te wyniki i z wyborów na wybory dochodziliśmy do wniosku, że bardzo się pokrywają. Że coś w tym jest. Na przykład w 2015 roku Andrzej Duda zdobył tu 34,79 proc. głosów. W Polsce – 34,76 proc.

- tłumaczyła wiceburmistrz.

    Zgodnie z prawem wyborczym miasto mogło zorganizować prawybory, w czym samorządowi pomógł Marcin Palade, znany politolog, ekspert ds. sondaży wyborczych. Prawybory w tym mieście odbyły się 6 października. To pierwszy taki test w tej kampanii w Polsce.

Wyniki prawyborów w Wieruszowie:

  • Prawo i Sprawiedliwość - 46,5%
  • Koalicja Obywatelska - 23,5%
  • Lewica - 13,1%
  • PSL - 7,8%
  • Konfederacja - 7,0%
  • Bezpartyjni Samorządowcy - 2,1%
er/ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe