Kolejna akcja protestacyjna nauczycieli

  • 06.10.2019, 15:57
  • er
Kolejna akcja protestacyjna nauczycieli Fot. Archiwum PiS zrobił coś co umie najlepiej - podzielił środowisko i zdyskredytował w oczach społeczeństwa.

Podziel się:

Oceń:

Pamiętamy kwietniowy strajk, który Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesił przed maturami. Niebawem rozpocznie się kolejna akcja protestacyjna. Ale środowisko nauczycieli jest w tej kwestii mocno podzielone. - Ten strajk kompletnie nie ma sensu, nie teraz i nie w tej formie - powiedział nam polonista z Rzeszowa, Piotr Durak.

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, ogłosił 2 października bezterminową akcję protestacyjną, która będzie polegać na wykonywaniu tylko tych czynności, które widnieją w przepisach prawa oświatowego. Czyli które konkretnie? Te mieszczące się w 40-godzinnym wymiarze pracy nauczyciela i są opisane w przepisach prawa oświatowego. Co to oznacza? Że nauczyciele nie będą między innymi prowadzić zajęć pozalekcyjnych, zielonych szkół, kół zainteresowań czy wyjeżdżać na wycieczki szkolne.

 

er

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe