Każdy lekarz w Polsce otrzyma przewodnik po e-zdrowiu

 • 04.10.2019, 08:51
 • er
Każdy lekarz w Polsce otrzyma przewodnik po e-zdrowiu Fot. Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przygotowało praktyczny, instruktażowy przewodnik.

Podziel się:

Oceń:

W pierwszych dniach października do ponad 177 tys. lekarzy w Polsce trafi wraz z najnowszym numerem Gazety Lekarskiej poradnik „E-zdrowie. Przewodnik od A do Z”, przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia i CSIOZ. A w nim, wszystko co lekarz wiedzieć powinien o rewolucji cyfrowej w zdrowiu, m.in. kalendarium najważniejszych zmian w prawie, praktyczne informacje dotyczące pracy z e-receptą oraz Internetowym Kontem Pacjenta czy informacje o wsparciu dla lekarzy w procesie wdrażania e-usług.

    Transformacji cyfrowej nie da się zatrzymać. Bez wychodzenia z domu można już nie tylko przelać pieniądze, ale także rozliczyć podatki czy zgłosić narodzenie dziecka. Zmiany technologiczne nie omijają również systemu ochrony zdrowia w Polsce. Aby ułatwić lekarzom wejście w 2020 r. w nową, „cyfrową” rzeczywistość, Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przygotowało praktyczny, instruktażowy przewodnik, który ma pomóc lekarzom oraz podmiotom leczniczym przygotować się do pracy z e-usługami, przede wszystkim e-receptą oraz Internetowym Kontem Pacjenta.  

 – Polska stawia na rozwój e-usług w ochronie zdrowia. Cyfryzacja może być realizowana wyłącznie we współpracy ze wszystkimi zawodami medycznymi, za co bardzo dziękuję Naczelnej Izbie Lekarskiej, Naczelnej Izbie Aptekarskiej, Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych oraz wszystkim innym organizacjom zaangażowanym w ten proces.  Kolejną cenną inicjatywą jest współpraca z Gazetą Lekarską, dzięki której nasz poradnik trafi do wszystkich lekarzy w Polsce

– mówi Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za cyfryzację.

W poradniku przeczytamy o:
Spis treści: 

 • Lekarzu, korzystaj z e-zdrowia - str. 2
 • Daty, które warto znać, czyli kalendarium zmian w obszarze e-zdrowia- str. 3
 • Wszyscy wygramy na cyfryzacji- str. 4
 • E-recepta coraz bliżej – zostały trzy miesiące na przygotowania- str. 5
 • Krok po kroku – jak zacząć wystawiać e-recepty w postaci cyfrowej- str. 5
 • Krok po kroku – jak założyć profil zaufany- str. 6
 • Sprawdź, na jakie wsparcie możesz liczyć- str. 6
 • 10 ważnych pytań dotyczących e-recepty- str. 7
 • Okiem farmaceuty- str. 8
 • Przydatne linki dotyczące e-zdrowia - str. 8

Zapraszamy do lektury całego poradnika. Pełna treść znajduje się w linku: https://bit.ly/2n3oUEi
 

er

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe