Pobito rekord! Sprawdź ilu turystów weszło na ten szczyt

  • 09.09.2019, 06:58
  • Tomasz Pawęzka

Podziel się:

Oceń:

Pobito rekord! Sprawdź ilu turystów weszło na ten szczyt Fot. Archiwum W minione wakacje tłumy turystów odwiedziły bieszczadzkie szlaki.
Wakacje się skończyły, wiec trzeba podsumować ten czas. Bieszczadzki Park Narodowy przedstawił w liczbach ile osób odwiedziło tamtejsze szlaki. Jak sytuacja wygląda w porównaniu do poprzedniego roku?

    Na szlaki piesze w sezonie wakacyjnym zanotowano 272,9 tys. wejść, z czego w lipcu 115,2 tys., oraz w sierpniu 157,7 tys., co stanowiło odpowiednio 15,0% oraz 7,2% więcej niż w roku 2018.

    Na Tarnicy odnotowano 29,9 tys. osób w lipcu oraz 39,1 tys. w sierpniu. Od początku sezonu turystycznego (połowa kwietnia) do końca sierpnia na szlakach zanotowano już ponad 395 tys. wejść (o 4,1% mniej w porównaniu z rokiem 2018).

    Do Parku w 4 miejscach automatycznego pomiaru wjechało łącznie 145,9 tys. pojazdów samochodowych.

Tomasz Pawęzka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe