Czy bieszczadzkim żubrom grozi odstrzał?

  • 02.09.2019, 15:40
  • er

Podziel się:

Oceń:

Czy bieszczadzkim żubrom grozi odstrzał? Fot. RDLP w Krośnie Niepokojących przypadków telazjozy wśród żubrów jest coraz więcej. Niewykluczone będą odstrzały chorych osobników.
Zwierzęta zostały zaatakowane przez pasożyty żyjące w gałce ocznej. Nicienie powodują ślepotę, zaburzenia ruchu i w konsekwencji śmierć.

Przypadki zachorowań na telazjozę zanotowane zostały w sierpniu.

- Nicienie z rodzaju Thelazia powodują ciężkie choroby oczu przeżuwaczy zarówno domowych, jak i dzikich, przy czym u zwierząt żyjących na wolności nie ma praktycznie żadnych możliwości leczenia

- przekazał Stanisław Kaczor, powiatowy lekarz weterynarii w Sanoku.

 >>  Czytaj więcej na portalu partnera korso24.pl  
 

er

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe