BIESZCZADY: Katastrofalnie niski stan wody w Sanie

  • 08.08.2019, 14:35
  • er/MK
BIESZCZADY: Katastrofalnie niski stan wody w Sanie fot. Mirosław Piela Rzeka San w Rajskiem

Podziel się:

Oceń:

W Rajskiem poziom wody w Sanie zawęził się do małego strumyczka, wyschnięte dotychczasowe koryto rzeki pozwala spacerować po dnie Sanu.

Rajskie - wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Solina. Przez wieś przebiega droga wojewódzka nr 894 We wsi znajduje się kościół pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego, który jest filią parafii świętego Maksymiliana Kolbe w Wołkowyi. 

Dawniej przez teren wsi przebiegał szlak handlowy nad Sanem, dzisiaj kupcy nie mieli by najmniejszego problemu z przeprawą przez San, koryto rzeki zmniejszyło się bardzo i woda płynie małym strumyczkiem. Ziemia jest spękana i przy takich wiatrach, jakie ostatnio wieją szybko wyschnie. 

er/MK

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe