Groził 13-latce wybiciem zębów i połamaniem rąk

  • 15.07.2019, 07:29
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Groził 13-latce wybiciem zębów i połamaniem rąk
Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej nadzoruje dochodzenie przeciwko Tadeuszowi R.  Mężczyzna jest podejrzany o to, że za pośrednictwem m.in. komunikatorów gadu-gadu oraz skype nawiązał kontakt z trzynastoletnią mieszkanką powiatu kolbuszowskiego,  w celu doprowadzenia do obcowania płciowego. Sytuacja miała miejsce w okresie od października do grudnia 2014 roku.

- Mężczyzna ten wprowadził małoletnią w błąd, pisząc jej, że jest dużo młodszy. Wykorzystał on niezdolność 13-latki do należytego pojmowania sytuacji i namówił ją do zrobienia zdjęć nago - mówi Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury

Szantaż 

Kiedy zdjęcia dotarły już do Tadeusza R., wtedy wdrożył w życie dalszą część swego planu. Zaczął grozić dziewczynce. Pisał, że wybije jej zęby i połamie ręce. Miał posunąć się także do wysłania jej nagich zdjęć na Facebooka i inne fora internetowe po to, aby wszyscy jej znajomi zobaczyli, "co potrafi". 

- Groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że będą spełnione - mówi prokurator Kwiatkowska-Brandys. 

Hotel w Rzeszowie

Mężczyzna namawiał nastolatkę do spotkania i składał propozycje obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej. Swój cel zamierzał zrealizować w jednym z hoteli w Rzeszowie

Dziewczynka w końcu nie wytrzymała i o całej sytuacji opowiedziała swoim rodzicom. Ci z kolei, powiadomili odpowiednie służby. 

Poszukiwany za granicą 

Podejrzany Tadeusz R. posiada obywatelstwo polskie oraz niemieckie i na stałe mieszka na terenie Niemiec. Na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wydał Europejski Nakaz Aresztowania podejrzanego.

Mężczyzna, po poszukiwaniach, został zatrzymany na terenie Niemiec i przetransportowano go do Polski. Aktualnie podejrzany przebywa w zakładzie karnym w Rzeszowie. Za zarzucane przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 


Jak nadmienia prokurator Kwiatkowska-Brandys, jest coraz więcej spraw, gdzie dzieci i nastolatkowie wysyłają swoje nagie zdjęcia do obcych osób. Prokurat rejonowa apeluje o to, aby rodzice częściej zwracali uwagę na to, co ich dzieci robią w sieci. 

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe