Wtorek, 22.10.2019

Milionowe dofinansowanie dla Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego

  • 10.07.2019, 20:47
  • MW
Podziel się:
Oceń:
Milionowe dofinansowanie dla Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego Fot. Archiwum W najbliższych dniach będą podpisywane umowy na dofinansowanie z kolejnymi podkarpackimi uczelniami, też na wysokie kwoty. Dostaną je głównie PWSZ-ty m.in. z Przemyśla, Jarosławia, Krosna, Sanoka.
Studenckie Centrum Kultury i Nauki, Biobank, a także Wieloprofilowe Centrum Symulacji Medycznej – te właśnie projekty dostały dotacje od samorządu województwa.

Umowy na wsparcie podpisali w urzędzie marszałkowskim rektorzy Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ze strony samorządu województwa dokumenty podpisali marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch.

Te dwie uczelnie, które podpisują umowy mają taką palmę pierwszeństwa w naszym regionie. Bardzo dynamicznie  się rozwijają, ale ten rozwój wymaga środków, funduszy i też współpracy z samorządem województwa – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas spotkania, na którym zostały podpisane umowy.

Wicemarszałek Piotr Pilch, który również uczestniczył w podpisaniu dofinansowania zapowiedział, że oprócz umów z Politechniką i Uniwersytetem Rzeszowskim będą też kolejne umowy z uczelniami z regionu, Wyższymi Szkołami Zawodowymi.

W najbliższych dniach będziemy podpisywać umowy na dofinansowanie z kolejnymi podkarpackimi uczelniami, też na wysokie kwoty. Dostaną je głównie PWSZ-ty m.in. z Przemyśla, Jarosławia, Krosna, Sanoka. Wspierając uczelnie, wspieramy naszą młodzież. Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie wybierali studia na Podkarpaciu, żeby szkolnictwo wyższe się rozwijało – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

 Informacja pochodzi z portalu partnera Korso24.pl >> CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe