Wtorek, 22.10.2019

Tragedia na jeziorze Garda we Włoszech

  • 08.07.2019, 13:45
  • ms
Podziel się:
Oceń:
Tragedia na jeziorze Garda we Włoszech Fot. Zrzut z filmu YouTube Chciał zejść na głębokość 333 metrów. Tego nie dokonał jeszcze żaden człowiek.
- Z Włoch dotarła do mnie tragiczna informacja o śmierci Stalowego Człowieka ze Stalowej Woli - Sebastiana Marczewskiego, która przeszyła moje serce - napisał prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Sebastian Marczewski był instruktorem płetwonurkowym, nurkiem głębokościowym. Młodszy chorąży Sebastian Marczewski z III Batalionu Inżynieryjnego w Nisku, weteran wojenny poszkodowany w Afganistanie, we Włoszech przygotowywał się do próby bicia absolutnego rekordu świata w głębokości nurkowania.

Chciał zejść na głębokość 333 metrów. Tego nie dokonał jeszcze żaden człowiek. Podczas ostatniej próby utknął na głębokości 150 metrów. Nie udało się go wydostać ze śmiercionośnej pułapki.

6 lipca, na swoim profilu facebookowym prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny, napisał:

W trakcie próby bicia rekordu świata żołnierz Sebastian Marszewski zginął w jeziorze Garda. Otchłań, która zatrzymała naszego wspaniałego Mieszkańca była wielką pasją i wyzwaniem, które chciał pokonać swoją odwagą, siłą i determinacją. Nigdy wcześniej nie spotkałem takiej Osoby, o takim żarze do zadania, które stawia przed sobą. W tym wszystkim zawsze cechowała Weterana z Afganistanu wielka odpowiedzialność i profesjonalizm. Zawsze powtarzał, że bezpieczeństwo ponad wszystko. Kochał ludzi, cieszył się każdym gestem wsparcia w jego odważnych projektach.

Prezydent Stalowej Woli wspomniał, że przed atakiem w Afganistanie Malczewskiemu udało się zdobyć połowę Korony Świata, bo zanim został ranny, uprawiał alpinizm wysokogórski. Dwukrotnie wszedł samotnie zimą na Mont Blanc we Francji zwany Dachem Europy, zdobył Kilimandżaro w Tanzanii i najwyższy szczyt Kaukazu - Elbrus.

 Informacja pochodzi z portalu partnera Korso24.pl >> CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ I ZOBACZ FILM 

ms

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe