Wtorek, 22.10.2019

REGION: 15-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej

  • 02.07.2019, 09:03
  • mj
Podziel się:
Oceń:
REGION: 15-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej fot. BiOSG Przejście graniczne w Medyce.
Na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze SG ujawnili 15-latka (mieszkańca woj. mazowieckiego), który samotnie chciał wybrać się na Ukrainę. W rzeczywistości uciekł z domu, a dzięki czujności strażników granicznych już po kilku godzinach został przekazany rodzicom.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (tj. 28 czerwca)  w godzinach wieczornych, podczas kontroli podróżnych pieszo przekraczających granicę z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne w Medyce.

Strażnik graniczny zwrócił uwagę na 15-letniego obywatela Polski, który do kontroli zgłosił się sam - bez opieki rodziców. Małoletni miał przy sobie paszport, który uprawnia do przekroczenia granicy, jednak zawsze w takich sytuacjach Straż Graniczna dba przede wszystkim o dobro dziecka. Każdorazowo dokonuje bardzo szczegółowych sprawdzeń w celu wykluczenia zagrożenia dla zdrowia i życia małoletniego.

W trakcie rozmowy chłopiec wyjaśniał, że wybiera się do Lwowa na Ukrainę z zamiarem spotkania znajomych poznanych przez Internet. Ostatecznie przyznał, że uciekł z domu.

W tym samym czasie funkcjonariusze SG zatelefonowali do rodziców chłopca, którzy jak się okazało przebywali już na komisariacie Policji w Warszawie i zgłaszali zaginięcie swojego dziecka.

Jeszcze tej samej nocy rodzice małoletniego zgłosili się na przejście graniczne w Medyce i odebrali syna.

mj

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe