Czwartek, 19.09.2019

Komary nie dają żyć mieszkańcom Powiatu Mieleckiego. Czy podjęto jakieś działania?

  • 09.06.2019, 10:53
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Komary nie dają żyć mieszkańcom Powiatu Mieleckiego. Czy podjęto jakieś działania?
W związku z licznymi sygnałami o uciążliwych plagach komarów Starosta mielecki Stanisław Lonczak podjął inicjatywę wraz z gospodarzami wszystkich gmin powiatu o uzyskanie od Wojewody Podkarpackiego środków na przeprowadzenie kompleksowej akcji odkomarzania.

Wójtowie gmin, przez które przeszła ostatnia powódź zwracają uwagę na to, że skala zjawiska jest tak duża, że przekracza ich możliwości finansowe zwalczania dokuczliwych owadów. Po przejściu przez Powiat Mielecki poprzedniej powodzi w 2010 roku władze samorządowe uzyskały na ten cel od administracji rządowej pomoc w wysokości 2,5 mln złotych. 

Nie jest jeszcze wiadome w jakiej formie zostanie przeprowadzona akcja odkomarzania. Według ekspertów tańszą formą zwalczania komarów są opryski wykonywane przy pomocy samolotu.

Ich wadą jednak jest negatywne oddziaływanie na ekosystem. Szczególnie silnie na roje pszczół.

Z tego właśnie względu nie należy się spodziewać zastosowania właśnie tej formy. Pismo w sprawie udzielenia pomocy Powiatowi Mieleckiemu trafiło 7 czerwca do Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart. Podpisali je wszyscy gospodarze gmin powiatu.

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe