Czwartek, 19.09.2019

Będzie odkomarzanie! Konieczna jest walka z plagą komarów, które nie dają żyć mieszkańcom miasta.

  • 07.06.2019, 21:46
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Będzie odkomarzanie! Konieczna jest walka z plagą komarów, które nie dają żyć mieszkańcom miasta.
Została już wybrana firma, która zajmie się rozpyleniem środków przeciw komarom w naszym mieście. Urząd Miejski w Mielcu podaje, że akcja odbędzie się 13 czerwca w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Wciąż trwają ustalenia, w jakich miejscach nastąpi rozpylenie środków przeciw komarom. - Zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i pożytecznym owadom, stąd niemożliwe jest wykonanie oprysków z samolotu. W czasie wykonywania oprysków przeciwko komarom należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach, ponieważ akcja może spowodować uciążliwości. Zwracamy się także do pszczelarzy z prośbą o zabezpieczenie uli oraz do właścicieli zwierząt o niewypuszczanie i niewyprowadzanie swoich pupili w tym dniu, w miejscach, które podamy w ciągu najbliższych dni – powiedział Zenon Tokarski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Warto zaznaczyć, że odkomarzanie może odbyć się wyłącznie podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Deszcz lub intensywny wiatr zakłóci prawidłowe wykonanie oprysku, w związku z tym w razie potrzeby termin rozpyleń zostanie zmieniony.

W ostatnich dniach do Urzędu Miejskiego w Mielcu kierowanych było wiele próśb od mieszkańców innych gmin powiatu mieleckiego o rozszerzenie akcji odkomarzania na inne miejscowości. – Miasto Mielec nie może sfinansować takiego działania poza granicami administracyjnymi Mielca. Byłoby to niezgodne z jego kompetencjami – dodał Zenon Tokarski.

Jak podkreśla Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, temat olbrzymiej uciążliwości związanej z plagą komarów, która wystąpiła po majowych powodziach i podtopieniach, był tematem obrad konwentu gospodarzy samorządów powiatu mieleckiego. – W każdej gminie jest to naprawdę duży problem, dlatego zwróciliśmy się, jako konwent, do Wojewody Podkarpackiego z prośbą o podjęcie zdecydowanych działań na szczeblu województwa, gdyż tylko takie w skali całego powiatu mogą przynieść efekty – powiedział Jacek Wiśniewski.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe