Zawodnicy SPR Stal Mielec zapewnili sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze

• 30.05.2019, 15:18
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Mielczanie byli zdecydowanym faworytem barażowego dwumeczu z Nielbą Wągrowiec, co potwierdzili już w pierwszym spotkaniu w Wągrowcu, gdzie wygrali 35:28. „Czeczeńcy” przed rewanżem ostrzegali jednak, że pomimo siedmiu bramek zaliczki na rewanż muszą wyjść maksymalnie skupieni, aby w ich poczynania nie wkradło się żadne rozluźnienie.

SPR Stal Mielec – MKS Nielba Wągrowiec
29:25 (14:13)

W mecz lepiej weszli jednak goście, którzy po bramkach świetnie spisującego się tego dnia Patryka Skrzypczaka prowadzili 3:1. Nieba bardzo ambitnie walczyła i Stal dopiero w 19. minucie za sprawą Mateja Sarajlicia wyszła na prowadzenie, którego nie udało się powiększyć, w związku z czym „Biało-Niebiescy” schodzili do szatni prowadząc 14:13.

Druga połowa upłynęła pod znacznie wyraźniejsze dyktando podopiecznych Marcina Basiaka, gdyż Ci w 38. minucie prowadzili już 20:15. „Czeczeńcy” cały czas kontrolowali przebieg spotkania, a na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy uprawnieni do gry.
Nielba  nie dawała jednak za wygraną i w 47. minucie zdobyła kontaktową bramkę i przegrywała już tylko 21:22.
 Mielczanie na więcej gościom już jednak nie pozwolili i ostatecznie zwyciężyli 29:25 tym samym zapewniając sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze, które jeszcze nie tak dawno wisiało na włosku.