Czwartek, 19.09.2019

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów. Powraca pytanie: czy na pewno jesteśmy bezpieczni?

  • 28.05.2019, 07:34
  • BW
Podziel się:
Oceń:
Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów. Powraca pytanie: czy na pewno jesteśmy bezpieczni?
22 maja funkcjonariusze Straży Granicznej oraz policji interweniowali na stacji benzynowej w miejscowości Wyżne (powiat niżański). Kierowca jednego z serbskich tirów podejrzewając, że w naczepie mogą znajdować się ukryte osoby powiadomił policjantów ze Strzyżowa.

Po zgłoszeniu serbskiego kierowcy na miejsce parkingu przyjechał patrol Straży Granicznej, KAS oraz policja. Po otwarciu naczepy w której transportowane były opony z Serbii, mundurowi ujawnili trzech mężczyzn, wszyscy w wieku 19 lat.

Zatrzymani nie posiadali dokumentów, ani pieniędzy. Przyznali, że pochodzą z Afganistanu i trzy dni wcześniej ”wyruszyli w podróż swojego życia – do Niemiec”. Za eskapadę zapłacili będąc jeszcze na terytorium Serbii po 2 tys. euro każdy. Chcieli osiedlić się w Niemczech.

W trakcie czynności procesowych cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 2 lat.

24 maja w ramach readmisji uproszczonej zostali przekazani z powrotem na Słowację.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe