Relacja z Dnia Wolnej Sztuki

  • 30.04.2019, 18:40
  • red.
Relacja z Dnia Wolnej Sztuki

Podziel się:

Oceń:

Blisko 900 osób wzięło udział w wystawie prac Zdzisława Beksińskiego, która odbyła się w ramach Dniu Wolnej Sztuki. Wystawa trwała tylko dwa dni (27 i 28 kwietnia) w Centrum Wystawienniczym Domu Kultury SCK.

Dzień Wolnej Sztuki to projekt, którego celem jest promocja sztuki, a jego przesłaniem jest „powolne” smakowania sztuki. Nasza instytucja po raz pierwszy dołączyła do grona miast, które biorą udział w projekcie. Do artystycznej degustacji wybraliśmy niezwykłe dzieła: grafiki, fotografie i fotomontaże Zdzisława Beksińskiego, malarza i grafika, którego sztuka jest od wielu lat obecna w galeriach na świecie. Beksiński, zarówno jego sztuka, jak i dramatyczne życie, w ostatnich latach stał się podmiotem zainteresowania pisarzy, dziennikarzy i twórców kina, co zaowocowało wzrostem zainteresowania artystą i zyskało mu niezwykłą popularność w naszym kraju. Beksiński stał się legendą, co tłumaczy tak duże zainteresowanie wystawą jego dzieł w Centrum Wystawienniczego Domu Kultury SCK. Z przyjemnością odnotowaliśmy także, że wystawa artysty ściągnęła sporą grupę osób także z ościennych miast: z Tarnobrzega, Dębicy, Tarnowa.

Zdzisław Beksiński był miłośnikiem nowoczesnych technologii, na jego wystawie nie zabrakło więc pokazów VR (świat złożony z elementów obrazów Beksińskiego w technice 3D, który – także dzięki niezwykłej oprawie muzycznej - daje widzowi złudzenie bycia w środku ruchomego obrazu), które cieszyły się zainteresowaniem mielczan, czy też video mappingu (specyficznego oświetlania obrazu, które sprawia, że dzieło zmienia się, gdy oświetlane są lub zacieniane kolejne jego fragmenty).

Wiele osób skorzystała także z pokazu filmu o życiu artystycznym i prywatnym Beksińskiego, który udostępniliśmy w sali nr 1 DK SCK.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe