Sobota, 17.08.2019

[MIELEC] Matury pod znakiem zapytania?

  • 18.04.2019, 16:46
  • E.G
Podziel się:
Oceń:
[MIELEC] Matury pod znakiem zapytania?
Strajk nauczycieli nadal trwa. Rozmowy z rządem nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, więc spór rośnie, a uczniowie mają zawieszone zajęcia lekcyjne. I właśnie ta ostatnia kwestia wywołuje najwięcej kontrowersji. Sytuacja w szczególności dotknęła tegorocznych ósmoklasistów i klasy maturalne.

W pierwszym przypadku, mimo niepokoju uczniów i ich rodziców, egzaminy dla 8 klas  na terenie powiatu mieleckiego udało się przeprowadzić bez większych komplikacji. Ogólnie w Polsce problemy z tego powodu miało 3 szkoły. 

 

Teraz, przed jeszcze większym znakiem zapytania postawieni są uczniowie klas maturalnych. Czy egzamin dojrzałości się odbędzie?

 

Jak wiadomo, termin testów zaplanowany jest na maj (rozpoczęcie 6 maja). Jednak, aby do nich przystąpić, maturzyści muszą najpierw ukończyć rok szkolny i uzyskać świadectwo ukończenia szkoły średniej. Co w przypadku, gdy nauczyciele nie dokonają klasyfikacji uczniów? 

 

Nasza redakcja otrzymała dziś oświadczenie Zarządu Powiatu Mieleckiego, które zawiera apel do nauczycieli. Przytaczamy pełną treść dokumentu:

 

Zarząd Powiatu Mieleckiego w tym szczególnym przedświątecznym czasie zwraca się do nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Składając Państwu tradycyjne życzenia spokojnych, rodzinnych oraz pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, wyrażamy jednocześnie głęboką nadzieję na szybkie rozwiązanie przez rząd trudnych problemów i postulatów środowiska oświatowego, które doskonale rozumiemy i w pełni popieramy. 

Jednocześnie w poczuciu odpowiedzialności apelujemy o dokonanie klasyfikacji uczniów klas maturalnych, która pozwoli im na przystąpienie do jakże ważnego w życiu każdego człowieka egzaminu dojrzałości.

Pozostając z nadzieją na szybki powrót uczniów do szkół oraz na satysfakcjonujące wszystkie strony zakończenie trwającego sporu.

 

Uczniowie, mimo zamieszania w okół tematu, powinni przygotowywać się do matur. 

 

E.G

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe