Wtorek, 23.04.2019

#NowaEuropejskaDrużyna Wiosny na Podkarpaciu - przedstawiamy kandydatów do Parlamentu Europejskiego

 • 2.04.2019, 12:10
 • red.
#NowaEuropejskaDrużyna Wiosny na Podkarpaciu - przedstawiamy kandydatów do Parlamentu Europejskiego
Parlament Europejski to miejsce zrzeszające ponad 700 polityków, mówiących 24 językami i występujących w imieniu ponad 500 milionów obywateli. To on stoi na staży praw człowieka, nie boi się krytykować państw działających niezgodnie z kodeksem, wstawia się za słabszymi i skrzywdzonymi. Wybory do Europarlamentu, w Polsce, będą odbywały się 26 maja. Publikujemy listę kandydatów.
 • Anna Skiba - pochodzi z Rzeszowa, gdzie prowadzi działalność gospodarczą oraz społeczną. Jest właścicielką przychodni stomatologicznej, przewodniczącą Rady Osiedla Pułaskiego w Rzeszowie oraz założycielką i Przewodniczącą Rzeszowskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Rzeszowa. W politykę zaangażowała się by ułatwiać życie obywatelom oraz pomagać im w trudnych chwilach. Doświadczenia życiowe Anny Skiby sprawiły, że jest bardzo wyczulona na sprawy społeczne. Na sercu leży jej szczególnie los osób najsłabszych: dzieci, seniorów, osób wykluczonych społecznie z powodu ubóstwa. Za jej sprawą powstały interpelacje poselskie złożone w Sejmie przez posłów dotyczące tych właśnie osób. Organizuje imprezy dla seniorów na terenie miasta. Bierze też aktywny udział w akcji przeciwko wykluczeniu komunikacyjnemu Bieszczadów

 

 •  Z drugiego miejsca startuje Marcin Jurzysta - politolog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki. Wykonuje również zawód nauczyciela, ucząc wiedzy o społeczeństwie. Publicysta i komentator polityczny. Autor monografii i artykułów naukowych o tematyce polityczno społecznej i medioznawczej. Od 2008 r. członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Jest również działaczem społecznym, stającym w obronie praw pacjentów.

 

 • Trzecie miejsce to Tomasz Oleksak - politolog, działacz samorządowy i społeczny z Niska. Przez 3 kadencje radny Rady Miejskiej w Nisku, gdzie m. in. pełnił funkcje Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady oraz członka Zarządu. Był również najmłodszym przewodniczącym rady miejskiej w byłym woj. tarnobrzeskim. Aktywny działacz sportowy, współorganizator wielu imprez biegowych, były zawodnik klubów siatkarskich, mi.in Resovii, i wiceprezes amatorskiego zespołu Orkana Nisko. Współzałożyciel stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Nisko, wspierającego ofiary wypadków drogowych, przemocy domowej i prowadzącego aktywną działalność profilaktyczną wśród dzieci i młodzieży.

 

 

 • Miejsce czwarte Katarzyna Kwolek – sanocka dziennikarka a obecnie specjalistka od Public Relations. Aktywnie uczestniczyła w protestach przeciwko bezprawnym działaniom rządów PiS. Niepoprawna idealistka wyczulona na ludzka krzywdę i niesprawiedliwość. Ma swoje zdanie, którego pomimo wielu przeciwności stara się bronić.

 

 • Z listy z miejsca 5 startuje również Radosław Krukar – pochodzi z Rymanowa. Ekonomista, bankowiec, dyrektor regionalny w firmie kredytowej. 

 

 •  6 pozycja - Urszula Grych-Bochyńska - nauczycielka języka francuskiego w I L.O. w Dębicy. Aktywistka lokalna, feministka, ateistka, racjonalistka, internacjonalistka, pacyfistka, socjaldemokratka. Jej pragnieniem jest, by Polki i Polacy należeli do europejskiej rodziny równych, tolerancyjnych i solidarnych bliźnich.

 

 • Siódme miejsce na liście zajmuje Patryk Fic - student prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, zaangażowany w akcje społeczne. Sędzia piłkarski, który jeżdżąc po meczach najniższych lig poznał problemy miasteczek i wiosek na Podkarpaciu jak własną kieszeń. W wolnych chwilach zapalony podróżnik.

 

 • Miejsce ósme zajmuje Joanna Prokopska – mieszkanka Przemyśla, funkcjonariuszka Straży Granicznej w stanie spoczynku. W trakcie 25-letniej służby działa również w Niezależnym Samorządnym Związku Zawodowym Straży Granicznej.

 

 • Z przedostatniego, dziewiątego miejsca, startuje Grzegorz Tereszkiewicz - przedsiębiorca, działacz społeczny, aktywista, działacz na rzecz praw kobiet oraz osób LGBT. Wspiera wszelkie inicjatywy dotyczące praw człowieka. Jako działacz w organizacjach pozarządowych wspiera ogólnopolski budżet partycypacyjny.

 

 • Ostatni na liście jest Gniewomir Skrzysiński – weganin, przedsiębiorca, ultramaratończyk, podróżnik, aktor i pisarz, łączący ze sobą pozornie sprzeczne światy. Od lat zaangażowany w działania promujące zdrowy, aktywny i świadomy tryb życia. Obecnie mieszkaniec Krasnej koło Krosna.

 

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------