Wtorek, 16.07.2019

Mielec. Co w kwietniu wydarzy się w mieście? Sprawdź |PLAN IMPREZ|

  • 31.03.2019, 21:09 (aktualizacja 31.03.2019, 22:39)
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Mielec. Co w kwietniu wydarzy się w mieście? Sprawdź |PLAN IMPREZ|
W marcu atrakcji nie brakowało. Mielczanie bawili się na koncertach (występował Paweł Domagała oraz Dawid Podsiadło), brali udział w castingu do musicalu i uczestniczyli w wielu wydarzeniach kulturalnych. A co zostało zaplanowane na kwiecień? Udostępniamy harmonogram eventów kulturalnych.


5 kwietnia
5 kwietnia – 5 maja w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK - wystawa rzeźby Kazimierza Gustawa Zemły.
 

W Galerii ESCEK zobaczymy 27 rzeźb z brązu, marmuru, gipsu, tworzywa cementowego, aluminium i drewna. Na wystawie obejrzymy rzeźby pochodzące z różnych okresów jego artystycznej działalności. Najstarsza praca pochodzi z 1972 r., najnowsza – z 2013 r. Będziemy mieli okazję obejrzeć także autoportret artysty wykonany z plasteliny. 

 

6 kwietnia
Koncert muzyki francuskiej „Nad dachami Paryża”
– 6 kwietnia, godz. 18, sala nr 1 Domu Kultury SCK. 
 


Kiedy słyszymy nazwiska Edith Piaf, Jacques Brel, Charles Aznavour, Yves Montand – wszystko jest jasne. Wiadomo, że usłyszymy najsłynniejsze i najpiękniejsze piosenki francuskie, kochane przez publiczność na całym świecie. Tym razem usłyszymy je w wykonaniu tercetu, w którym obok wokalistki Beaty Marczewskiej zagrają: Michał Opeldus – akordeon i Adam Snopek – piano. Dopełnieniem widowiska „Nad dachami Paryża” będzie piękny taniec i projekcja multimedialna. 
 

7 kwietnia
Warsztaty rodzinne „Wielkanocne ozdoby”
– 7 kwietnia, w godz. od 10 do 12, Centrum Wystawienniczo-Promocyjne Domu Kultury SCK. 

Plastyczki Domu Kultury SCK Małgosia Zając-Waga i Agnieszka Szala - Jagiełło przez cały rok prowadzą warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół. Przed świętami Bożego Narodzenia zaprosiły na warsztaty rodzinne, na których pomagały w tworzeniu ozdób choinkowych. Teraz pora na ozdoby wielkanocne. Pole do popisu jest duże, bo Wielkanoc kojarzy się w naszej kulturze z wielością różnych symboli. Czy powstaną oryginalne koszyczki, pisanki, baranki, zajączki, kurczaczki, palmy? Na pewno. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 lat wraz z rodzicami lub opiekunami. Prace wykonane podczas warsztatów można zabrać ze sobą do domu.


10 kwietnia 
„W KRĘGU SZTUKI SAKRALNEJ. SKARBY KOŚCIOŁÓW ZIEMI MIELECKIEJ”
– wystawa w Muzeum Historii Regionalnej SCK „Pałacyk Oborskich” od 10 kwietnia do 21 września. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 kwietnia (środa), o godzinie 18.00, w siedzibie Muzeum przy ul. Legionów 73.


Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 10 kwietnia 2019 r. do 21 września 2019 r.
Bilety:
Normalny: 5 zł
Ulgowy: 3 zł
Soboty: Wstęp wolny


* * *
Wystawa prezentuje dziedzictwo ziemi mieleckiej poprzez ukazanie bogactwa świątyń Mielca i najbliższej okolicy. Można zobaczyć na niej przedmioty będące na wyposażeniu kościołów, znajdujące się m.in. w zakrystiach i skarbczykach kościelnych oraz na plebaniach, ale też eksponaty ze zbiorów Muzeum.
Na ekspozycji zaprezentowane są m.in.: dokumenty i księgi kościelne, naczynia liturgiczne takie jak: kielichy i monstrancje, oraz relikwiarze, obrazy, rzeźby, szaty liturgiczne, nawet kilkusetwiekowe, a także witraż.
 

11 kwietnia
„Przeciągów literackich” - warsztaty literackie „Czy istnieje poezja (bez) kobiet?”
– godz. 11, Dom Kultury SCK, sala nr 1. Warsztaty w ramach „Przeciągów literackich” poprowadzi Maja Staśko. 
 


Czy istnieje poezja bez kobiet? I czy poezję można dzielić ze względu na płeć autorów? Maja Staśko będzie starać się, aby wspólnie z mielecką młodzieżą znaleźć odpowiedź na te pytania. Krytyczka literacka, publicystka, doktorantka interdyscyplinarnych studiów w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu zapozna uczestników warsztatów z wierszami współczesnych młodych poetek: Kiry Pietrek, Dominiki Dymińskiej, Ilony Witkowskiej, Kamili Janiak, SIKSY czy Klaudii Wiercigroch-Woźniak i skłoni do refleksji, jak piszą i jakie problemy poruszają. A stąd już tylko krok do rozmowy o „poezji kobiet” i czy taka kategoria ma rację bytu. 

 

12 kwietnia
Koncert Janusza Radka „Kim Ty jesteś dla mnie”
– 12 kwietnia, godz. 18, sala nr 1 Domu Kultury SCK.

Kiedy Janusz Radek śpiewa poezję, proponuje słuchaczom zgoła inny pomysł na słowo i muzykę, niż w znanym schemacie poezji śpiewanej. Koncert odbędzie się w ramach „Przeciągów literackich”.

W czym tkwi jego inność? Z pewnością w warstwie muzycznej. Radek ożywia poezję współczesnymi kompozycjami. W przypadku płyty „Kim Ty jesteś dla mnie” z kompozycjami do poezji Haliny Poświatowskiej, pomaga mu w tym młody, świetnie zapowiadający się pianista Adam Drzewiecki. 
 


14 kwietnia
Koncert ZPiT „Rzeszowiacy” i ZT „Mali Rzeszowiacy”
– 17 kwietnia, godz. 16, sala widowiskowa DK SCK. 

 

17 kwietnia
„Homesick/sick home” – spektakl taneczny „B’cause dance company”
- 17 kwietnia, godz. 19, sala widowiskowa Domu Kultura SCK
 

Spektakl Homesick | Sick Home to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. Choreografię do spektaklu stworzył Bartek Woszczyński - choreograf, założyciel B’cause Dance Company oraz absolwent londyńskiej wyższej szkoły the Rambet School of Ballet and Contemporary Dance. 

 

26 kwietnia
Międzyszkolny Konkurs Szkolnych Zespołów Tanecznych „Dance 2019”
-  26 kwietnia, godz. 9, sala widowiskowa DK SCK. Wstęp wolny. 

Konkurs będzie okazją do zaprezentowania twórczości szkolnych zespołów tanecznych oraz do wymiany pomysłów i doświadczeń w zakresie tańca.

 

27 kwietnia
„Dzień wolnej sztuki” 

Dom Kultury SCK: wystawa fotografii, fotomontażu i grafiki – „Beksiński nieznany”. Centrum Promocyjno-Wystawiennicze, godz. 12-20. 
Muzeum Regionalne SCK: „Pięciu wspaniałych” – analiza pięciu dzieł mieleckich twórców. Pałacyk Oborskich, godz. 12. 
Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka”, godz. 12 – prezentacja 5 eksponatów ze zbiorów własnych, które obrazują 180 lat istnienia fotografii.
Ideą „Dnia wolnej sztuki” jest oglądanie wybranych dzieł bezpłatnie i… wolno, czyli powoli, z uwagą.
 

28 kwietnia
Koncert wiosenny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej –  godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK. 
 

Mielecka Orkiestra Symfoniczna wraz z wiosną kończy swój sezon artystyczny. Bardzo udany sezon. Na finał sezonu usłyszymy muzykę: Mozarta, Brahmsa i von Suppe. Jak zwykle dyrygował będzie Franciszek Wyzga.

29 kwietnia
Eliminacje konkursu „Wygraj sukces”
– 29 kwietnia, godz. 10, sala nr 1 DK SCK. 

Konkurs ,,Wygraj sukces” organizowany jest już po raz 24 przez Studio ,,Pro-Media” oraz Tarnobrzeski Dom Kultury. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów wokalnych w Polsce. W konkursie mogą wziąć udział wokaliści od 6 do 19 lat w czterech kategoriach wiekowych. 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------