Wtorek, 23.04.2019

Uwaga! Seria leków dla dzieci wycofana z obrotu!

  • 28.03.2019, 21:09
  • red.
Uwaga! Seria leków dla dzieci wycofana z obrotu!
Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju serię leku - Rotarix.

Chodzi o lek Rotarix (Szczepionka przeciw rotawirusom, żywa) zawiesina doustna, numer serii: AROLC214AE, data ważności: 02.2021,

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Biologicals S.A, Belgia,

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: GSK Services Sp. z o. o. z siedzibą w Poznaniu.

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, wpłynęła informacja w systemie Rapid Alert od Europejskiej Agencji Leków o podjęciu przez podmiot odpowiedzialny działań służących wycofniu z obrotu ww. serii produktu leczniczego Rotarix.

Wykryto nieprawidłowości podczas procesu wytwarzania, które mogły spowodować niedostateczne napełnienie 50 ostatnich aplikatorów doustnych, co skutkuje brakiem spełnienia wymagań jakościowych dla tej partii leku w zakresie parametru objętość.

Rotarix szczepionka uodparnia przeciwko zakażeniom powodowanym przez rotawirusy.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------