Piątek, 19.07.2019

Uwaga! Seria leków dla dzieci wycofana z obrotu!

  • 28.03.2019, 21:09
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Uwaga! Seria leków dla dzieci wycofana z obrotu!
Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju serię leku - Rotarix.

Chodzi o lek Rotarix (Szczepionka przeciw rotawirusom, żywa) zawiesina doustna, numer serii: AROLC214AE, data ważności: 02.2021,

Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Biologicals S.A, Belgia,

Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: GSK Services Sp. z o. o. z siedzibą w Poznaniu.

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, wpłynęła informacja w systemie Rapid Alert od Europejskiej Agencji Leków o podjęciu przez podmiot odpowiedzialny działań służących wycofniu z obrotu ww. serii produktu leczniczego Rotarix.

Wykryto nieprawidłowości podczas procesu wytwarzania, które mogły spowodować niedostateczne napełnienie 50 ostatnich aplikatorów doustnych, co skutkuje brakiem spełnienia wymagań jakościowych dla tej partii leku w zakresie parametru objętość.

Rotarix szczepionka uodparnia przeciwko zakażeniom powodowanym przez rotawirusy.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of the section- ---------------------------------------------------------------