FOTORELACJA z meczu SPR Stal Mielec vs PGE VIVE Kielce

• 20.03.2019, 21:41 (aktualizacja 21.03.2019 08:46)
  • red.
FOTORELACJA z meczu SPR Stal Mielec vs PGE VIVE Kielce fot. Krzysztof Radoń
19 marca mielczanie zmierzyli się z Mistrzami Polski. Mimo, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszych sportowych rywal (39:28), Mielec nie ma czego się wstydzić. Oba zespoły grały bardzo intensywnie.

Mielczanie grali bez kompleksów i nie odstępowali rywali nawet na krok. PGE VIVE nie potrafiło uzyskać wyraźniej przewagi, a bardzo duża w tym zasługa Gorana Andjelicia, którzy rozgrywał bardzo dobre zawody. Ostatecznie w samej końcówce pierwszej połowy VIVE odskoczyło na cztery bramki i schodziło do szatni przy prowadzeniu 20:16.

Drugie 30. minut było już o wiele mniej emocjonujące, gdyż inicjatywę na parkiecie wyraźnie przejęli Mistrzowie Polski. Pomimo wąskiego składu zmęczenie o wiele bardziej widać było po podopiecznych Michała Przybylskiego i Marcina Basiaka, którzy po niedzielnym zwycięstwie na wyjeździe z Arką Gdynia, do Mielca wrócili w poniedziałek nad ranem, a już we wtorek wybiegli na parkiet rozegrać kolejne spotkanie.
Odbiło się to niestety w drugiej połowie, gdyż kielczanie zaczęli wykorzystywać każdy błąd „Biało-Niebieskich”, a tych w porównaniu do pierwszej połowy było o wiele więcej.

Przewaga PGE VIVE rosła z minuty na minutę, aczkolwiek gospodarze nie spuścili głów i walczyli do samego końca. Po raz kolejny na pochwały zasługuje druga linia, gdyż to ona była najmocniejszą stroną mielczan, a jak pamiętamy jeszcze kilka tygodni wcześniej było wręcz odwrotnie. Trener Michał Przybylski w końcówce dał również szansę najmłodszym zawodnikom takim jak Dawid Rusin, Krystian Witkowski, czy Szymon Krajewski, który na pomeczowej konferencji nie ukrywał, że zespół mógł zejść z boiska z podniesioną głową.

PGE VIVE ostatecznie zwyciężyło 39:28, lecz z każdym kolejnym meczem kibice z coraz większym optymizmem mogą patrzyć na zbliżającą się fazę play-out.