Podium na gwiazdkę mieleckich szermierzy

Podium na gwiazdkę mieleckich szermierzy - Zdjęcie główne

foto PTG Sokół

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa kibica Szermierze Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” z powodzeniem startowali w międzynarodowych turniejach dla dzieci i młodzieży w Opolu i Gliwicach.

I Turniej Piastów Opolskich o puchar Prezydenta Miasta Opole w obsadzie międzynarodowej odbywał się jako turniej dwudniowy, indywidualny i drużynowy. Ograniczone środki zmusiły klub do oszczędzania i mieleccy szermierze wystąpili tylko w turnieju indywidualnym, odnosząc kilka znaczących sukcesów. W kategorii młodzików, złoty medal i puchar należał do Witolda Kapinosa, który w finale pokonał Maksyma Biliańskiego z Ukrainy 12 - 4. Wśród dzieci tuż za podium znalazł się Stanisław Wesołowski, a 24 był Filip Pietras. Dobrze radzili sobie juniorzy młodsi. Na trzecim stopniu podium stanął Mikołaj Madej, który w walce o podium pokonał kadrowicza Mikołaja Adamczyka z SKS Gans-Hopper Kalwaria 15 - 14. W konkurencji dziewcząt siódma była Iwona Misiak.

W Gliwicach odbył się już 26 turniej "Gwiazdka ze szpadą" zaliczany do listy klasyfikacyjnej młodzików. Mielecką szermierkę reprezentowali zawodnicy PTG "Sokół 1893". W najważniejszej kategorii, zawodach młodzików na drugim stopniu podium stanął Witold Kapinos, umacniając swoją pierwszą pozycję na liście PZS. 16 był Mikołaj Szot. Wśród dziewcząt Paulina Misiak była siódma. W drodze do finałowej ósemki między innymi wyeliminowała dwie reprezentantki "Gaja Dvikowa" z Litwy. Wśród dzieci kolejny dobry wynik zanotował Stanisław Wesołowski, był 10. Zacięta rywalizacja odbyła się w kategorii juniorek młodszych. W pojedynku o finałową ósemkę Martyna Mróz musiała uznać wyższość późniejszej zwyciężczyni z Gliwic, Oliwi Janeczek i sklasyfikowana została na 11 miejscu.

Do tych wyników należy dodać, że kilkoro mielczan zostało powołanych na Puchary Świata seniorów i Juniorów. Do Vancouver poleciał Wojciech Lubieniecki aktualnie AZS AGH Kraków, a do Heraklionu powołani zostali Stanisław Dziura z PTG, Szymon Tarachanowicz z Gryfu oraz Piotr Urban reprezentujący krakowski AZS AWF.