Dożynki Gminy Mielec

start 18.08.2019 13:00

Gmina Mielec

koniec 18.08.2019 23:00

Lokalizacja: Wola Chorzelowska, tereny sportowe przy Domu Strażaka

Wola Chorzelowska będzie gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Mielec. Tradycyjne święto plonów odbędzie się w niedziele 18 sierpnia na terenach sportowych przy Domu Strażaka. 

    Dla wszystkich którzy pojawią się w niedzielę w Woli Chorzelowskiej organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Korowód dożynkowy, widowisko obrzędowe, konkurs wieńca, stoiska wystawiennicze, degustacje potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, kiermasze oraz występy zespołów Ośrodka Kultury to tylko niektóre z nich. Najmłodsi będą mogli bawić się na darmowym dmuchanym placu zabaw. Nieco starsi będą mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku i markerów do  paintballa.

Niezwykle ciekawie zapowiada się koncert gwiazdy wieczoru Zespołu „REDLIN”, który zaprezentuje się w specjalnym folkowym show. Tegoroczne święto plonów zakończy zabawa taneczna z Zespołem „FOKUS”.

Organizatorami Dożynek są: Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec, Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz jednostka OSP z Woli Chorzelowskiej. Tegoroczne święto wspierają Rado Resort, Kirchhoff Automotive oraz Bumerang Serwis.

Planowany program wydarzenia:

 • 13:15 - Zbiórka grup wieńcowych przed kościołem Parafii pw. Św. Wojciecha BM w Trześni
 • 13:30 - Msza Święta za szczęśliwe zebrane plony z intencji Władz Samorządowych Gminy Mielec
 • 14:30 - Przejazd korowodu dożynkowego na pole dożynkowe /stadion sportowy w Woli Chorzelowskiej/
 • 15:00 - Rozpoczęcie  uroczystości  dożynkowych: 
  - powitanie gości
  - widowisko obrzędowe z przekazaniem chleb i wieńca dożynkowego Gospodarzowi Dożynek Wójtowi Gminy Mielec pt. „Dożynkowe świętowanie” w wykonaniu ZPiT „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej
  - przemówienia okolicznościowe
 • 16:15 - Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego 
 • 17:00 - Koncert grupy wokalnej „Wolanki” z Woli Mieleckiej 
 • 17:30 - „Zrękowiny” - Tańce i przyśpiewki rzeszowsko-przeworskie  w wykonaniu ZPiT „Chorzelowiacy” 
 • 18:00 - Koncerty gwiazdy wieczoru Zespół „Redlin” 
 • 20.00 - Zabawa taneczna Zespół „Fokus”
Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.