Wtorek, 22.10.2019

Radomyśl Wielki - Ogólnopolski Bieg im. Jacka Kozioła

start 20.07.2019 09:00

Terenowe Ognisko TKKF „Szarotka” w Radomyślu Wielkim

koniec 20.07.2019 13:00

Lokalizacja: Radomyśl Wielki, Stadion sportowy

BIEG im. JACKA KOZIOŁA​​ w Radomyślu Wielkim, organizowany​​ od 1981 r.,​​ przez Terenowe Ognisko TKKF „Szarotka” w Radomyślu Wielkim,​​ działającym przy​​ Gminnym Ośrodku Kultury (obecnie​​ SCKiB),​​ którego założycielem i prezesem był działacz społeczny,​​ Jacek Kozioł.​​ 

Początkowo nazwany był Ogólnopolskim Małym Maratonem i obejmował dystans: 20 km dla mężczyzn i 10 km dla kobiet. Od roku 1993 kiedy​​ tragiczne​​ zginął pomysłodawca i organizator tego biegu Jacek Kozioł, zdecydowano się nazwanie biegu jego imieniem.​​ Od 2006 roku bieg jest rozgrywany na dystansie 10 km dla kobiet i mężczyzn. 

Organizowany jest​​ samodzielnie lub w połączeniu z​​ innymi uroczystościami np. Dniami​​ Radomyśla.​​ Biegowi głównemu towarzyszy bieg dla młodzieży szkolnej na dystansie 1000 m.​​.​​ Wszystkie biegi cieszą się wielkim powodzeniem. 

Przy organizacji biegu (za co serdecznie dziękujemy) pomaga OSP Radomyśl Wielki.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu mielecity.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.