Reklama

Oaza dla Zwierząt Mielec staje przed dylematem. Dorzuć swoją cegiełkę wspierając zbiórkę!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: IP

Oaza dla Zwierząt Mielec staje przed dylematem. Dorzuć swoją cegiełkę wspierając zbiórkę! - Zdjęcie główne

źródło: canva/Facebook | foto IP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Mieleckie schronisko zawraca się z prośbą o pomoc w zakupie materiałów dla zwierząt. A konkretnie jednego produktu, jakim jest żwirek dla kotów pozostających pod opieką Schroniska "Oaza dla zwierząt". Internetowa zbiórka opiewa na kwotę 2 tys. złotych, które mają pomóc zrobić zapas schronisku, dzięki czemu uda się nieco złagodzić skutki podwyżek cen. Z małych kwot robią się duże, no więc nawet najdrobniejsza pomoc się liczy.

Mieleckie Schronisko "Pies i kot" prowadzone przez Stowarzyszenie "Oaza dla zwierząt" organizuje internetową zbiórkę funduszy. Wspomniane 2 tys. złotych, które są celem zrzutki, zostanie przeznaczone na zakup żwirku dla kotów będących pod opieką organizacji.

Stałych podopiecznych w schronisku jest około 50 zwierząt, jeśli chodzi o koty, dla których potrzebny jest ten właśnie produkt. A ten z kolei jest potrzebny na bieżąco — przedstawiciele "Oazy dla zwierząt" dokładnie tłumaczą, jak wygląda sytuacja.

W naszym Schronisku stale przebywa około 50 kotów, które korzystają z kuwet. Kuwety muszą być co najmniej dwa razy sprzątane, aby kociaki nie załatwiały się po kątach. Codziennie dosypujemy do każdej kuwety ubytki żwirku, które wynikają ze sprzątania tego, co kociak zostawi w kuwecie, a co najmniej jeden raz w tygodniu każda kuweta zostaje całkowicie opróżniona.

– piszą na zbiórce jej organizatorzy.

Gospodarowanie wyznaczonymi środkami właśnie na koci żwirek stało się w tym roku trudniejsze, a ta za sprawą niemałych podwyżek, jak zastały schronisko.

W zastraszająco szybkim tempie rosną ceny za żwirek, z którego korzystają schroniskowe kociaki, a którego zużywamy w mega dużej ilości. Testowaliśmy wiele żwirków i ten, który używamy teraz, najlepiej się sprawdza przy dużej ilości kotów.

Schrosniko wylicza również koszty, które do tej pory ponosiło, a takżejakie musi ponieść w Nowym Roku.

Jeszcze na początku 2022 roku, cena za 1 worek żwirku "Super Benek" Uniwersalny 25L wynosiła – 40,90 zł. Pod koniec 2022 roku cena za ten sam żwirek wynosiła już 55,32 zł za 1 worek 25L. Nowy Rok 2023 przyniósł taaaaaaakie podwyżki cen, że przecieramy oczy, nie wierząc, że to jest możliwe. 😲 W styczniu 2023 roku, cena za 1 worek żwirku Super Benek Uniwersalny 25L wynosi (!) od 65,80 zł do 88,20 zł.

Schronisko tłumaczy, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby zainwestowanie w większe ilości żwirku, aby zaoszczędzić na kupnie na przyszłość, gdzie cena znów może wzrosnąć. Czytamy też na zbiórce, że Schronisko stanęło przez taką sytuację przed swego rodzaju dylematem — dlatego też pojawił się pomysł zorganizowania zbiórki pieniędzy, aby wspomniane zapasy można było zrobić.

Ośmielamy się Państwa prosić 🙏🙏🙏 o pomoc w zebraniu środków na zakup większej ilości żwirku dla naszych kocich bezdomniaków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Pies i Kot" w Mielcu. Jeśli tylko macie możliwość, bardzo prosimy 🙏 o wsparcie finansowe lub zakup w/w żwirku i dostarczenie go do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu, 39-300 Mielec, ul. Targowa 11. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, tą rzeczową, jak i finansową. 🤗

Zbiórkę orgaznizowaną na rzecz mieleckiego Schroniska udostępniamy poniżej. Nawiązując do tytułu, wa rto dorzucić swoją cegiełkę do zbiórki. Jeśli chodzi do facebookową zrzutkę, można zrobić to na dwa sposoby — za pomocą PayPal, a także przy użyciu danych karty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy